ممانعت آمریکا از ورود کمک‌های بین‌المللی بشردوستانه به سیل‌زدگان
ممانعت آمریکا از ورود کمک‌های بین‌المللی بشردوستانه به سیل‌زدگان
وزیر دفاع با اشاره به ممانعت دولت آمریکا از ورود کمک‌های بشردوستانه بین المللی به سیل زدگان ایران بیان کرد: آنها بار دیگر خباثت و عمق دشمنی خود با ملت بزرگ ایران اسلامی را به تصویر کشیدند و ثابت کردند تنها با نظام اسلامی مشکل ندارند؛ بلکه علی رغم تبلیغات رسانه‌ای خود از رسیدن ساده ترین اقلام ضروری برای نجات جان انسان های مصیبت زده از سیل نیز دریغ می کنند.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد امیر سرتیپ حاتمی با حضور در جمع کارکنان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح شروع سال جدید را که با میلاد حضرت امیرالمونین (ع) و مبعث رسول گرامی اسلام مقارن شده، مبارک و پربرکت دانست و گفت: سال ۹۸ بنا بر تدابیر مقام معظم رهبری به سال «رونق تولید» نامگذاری شده است و این موضوع مسئولیت دست اندرکاران صنعت دفاعی را برای برداشتن گام‌های بلندتر در حوزه تولیدات دفاعی با کیفیت و استاندارد مورد نیاز نیروهای مسلح، دوچندان می کند.

حاتمی در ادامه با تسلیت به خانواده‌هایی که عزیزان خود را در حادثه سیل ویرانگر اخیر از دست داده اند، بیان کرد: وزارت دفاع با بکارگیری تمام ظرفیت‌های فنی، مهندسی و خدماتی خود تلاش می کند با انجام فعالیت های پرحجم و به موقع خود حادثه دیدگان را یاری رساند و تا برقراری آرامش در مناطق سیل زده در کنار این عزیزان حضوری فعال و اثرگذار داشته باشد.

وزیر دفاع اظهار کرد: همدلی، انسجام، و هماهنگی دستگاه های کشوری و لشکری در کنار همت والای مردمی علی‌رغم پیش بینی غربی ها مبنی بر تلفات سنگین این حادثه عظیم، توانست این اتفاق طبیعی را با مدیریت به موقع کنترل و از بروز تلفات انسانی بسیار جلوگیری کند.

وزیر دفاع در همین زمینه با اشاره به پیش بینی غلط مراکز تحقیقاتی امریکایی مبنی بر احتمال کشته شدن هزاران نفر از مردم ایران در حادثه سیل اخیر افزود: بحمدالله با تدابیر فرمانده معظم کل قوا،اقدامات دولت خدمتگزار و حضور به موقع و جهادی نیروهای مسلح و مسئولین ارشد نظام، تعداد نفرات کشته و مجروح شده نسبت به ابعاد این حادثه بسیار کمتر از چیزی بود که غربی ها پیش بینی کرده بودند؛ هر چند کشته شدن حتی یک نفر از هموطنانمان عزیز  نیز برای ما جانگداز  و غیر قابل جبران خواهد بود.

حاتمی با اشاره به ممانعت دولت آمریکا از ورود کمک‌های بشردوستانه بین المللی به جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: آنها بار دیگر خباثت و عمق دشمنی خود با ملت بزرگ ایران اسلامی را به تصویر کشیدند و ثابت کردند تنها با نظام اسلامی مشکل ندارند؛ بلکه علی رغم تبلیغات رسانه ای خود  از رسیدن ساده ترین اقلام ضروری برای نجات جان انسان های مصیبت زده از سیل نیز دریغ می کنند.

وی با توجه به احتمال تغییرات اقلیمی کشور اظهار کرد: سازمان جغرافیایی وزارت دفاع، معاونت مهندسی، سازمان پژوهش و نوآوری های دفاعی و همچنین موسسه تحقیقات و نوآوری های دفاعی با مطالعات دقیق علمی باید موضوع تغییرات اقلیمی را عمیق تر مطالعه و بررسی کنند و یاریگر کشور و سایر دستگاه های ذیربط به منظور تصمیمات هوشمندانه در شرایط مختلف آب و هوایی شوند.

وی با بیان اینکه دشمنان در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سال ۹۷ را سالی پر از تنش و بحران برای جمهوری اسلامی ایران معرفی می کردند و با تبلیغات گسترده چنین وانمود می ساختند که انقلاب اسلامی به فروپاشی خواهد رسید ادامه داد:  علی رغم توطئه های  گسترده دشمنان و به لطف پروردگار و با همت و مشارکت بخش های مختلف کشور نه تنها دچار چالش و آسیب نشد بلکه صنعت دفاعی  آن در سال ۹۷ به  سالی پر از افتخار و دستاورد در عرصه رزم زمینی، دریایی، هوایی، موشکی، رادارها و صنایع الکترونیک برای وزارت دفاع مبدل شد.

وزیر دفاع در ادامه بیان کرد: در سالی که گذشت در حوزه دیپلماسی دفاعی تعاملات بسیار گسترده ای با کشورهای دوست و مورد علاقه برقرار شد که هدف آمریکایی ها از به انزوا کشیدن جمهوری اسلامی ایران را با شکست روبرو ساخت.

وی با اشاره به تلاش دشمنان در سال قبل مبنی بر القاء جو ناامیدی و تلاش برای ایجاد فاصله بین نظام و مردم عنوان کرد: در بخش صنعت دفاعی کشور تلاش کردیم با معرفی و بیان بخش کوچکی از دستاوردهای  متخصصان وزارت دفاع درعرصه های گوناگون دفاعی ، موجب ایجاد انسجام، انگیزه و باور به ظرفیت‌های داخلی کشور و تکیه بر توانمندی‌های بومی شویم.

حاتمی با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  در آغاز سال ۹۸ با موضوع پیشرفت های عرصه دفاعی و نظامی کشور در شرایط تحریم این موضوع را یک مسئولیت خطیر برای خود عنوان کرد و افزود: اقدامات متخصصان صنعت دفاعی باعث افتخار ملی  است و مسئولیت این سازمان برای حرکت های خلاقانه، به روز و نو شونده را مضاعف خواهد کرد و فرصت های فراوانی را پیش روی مان خواهد گذاشت.

وی در پایان افزایش کمیت و کیفیت تولید، تعمیق خود کفائی و خود اتکائی، و ایجاد بازار به منظور رونق تولید را از مهمترین برنامه های سال ۹۸ عنوان کرد.