مهلت ارسال کد ملی برای دریافت وام تا ۷ اردیبهشت تمدید شد
مهلت ارسال کد ملی برای دریافت وام تا ۷ اردیبهشت تمدید شد
مطابق با اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهلت ارسال کد ملی برای دریافت وام تا هفتم اردیبهشت تمدید شد.

به گزارش واحد اجتماعی خبرگزاری صبح اقتصاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه ای اعلام کرد که زمان ارسال پیامک برای دریافت تسهیلات بانکی حمایتی کرونا تا یک شنبه هفتم اردیبهشت ماه تمدید شد.” مهلت ارسال کد ملی برای دریافت وام تا ۷ اردیبهشت تمدید شد”

در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند آن دسته از سرپرستان خانواری که تاکنون نتوانسته اند سیم کارت تهیه و به شماره ۶۳۶۹ پیامک ارسال کنند، تا یکشنبه هفته آتی مورخ ۹۹.۰۲.۰۷ فرصت دارند در این زمینه اقدام کنند. درخواست می‌شود برای تهیه سیم کارت از تجمع غیر ضروری در مراکز مربوطه خودداری شود.

زمان واریز عزیزانی که در بازه زمانی ۲ الی ۷ اردیبهشت پیامک ارسال می‌کنند، متعاقباً اعلام می‌گردد.” مهلت ارسال کد ملی برای دریافت وام تا ۷ اردیبهشت تمدید شد”

وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در ایران در اطلاعیه‌ای شرایط و ضوابط بهره‌مندی از تسهیلات بانکی حمایتی کرونا ویژه یارانه‌بگیران را اعلام کرد.
متن اطلاعیه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی برای دریافت این تسهیلات به‌شرح زیر است:

به‌منظور حمایت از خانوارهای ایرانی که تحت تأثیر تبعات اقتصادی شیوع بیماری کرونا قرار گرفته‌اند، تمام سرپرستان خانواری که یارانه نقدی ماهانه دریافت می‌کنند، می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط مندرج در این اطلاعیه، کد ملی سرپرست خانوار را حداکثر تا روز یکشنبه ۹۹/۱/۳۱ از طریق تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است  به شماره ۶۳۶۹ پیامک کنند.

خانوارهای یارانه‌بگیر، برای استفاده از تسهیلات بانکی، تقاضای خود را صرفاً با پاسخ به پیامک‌هایی که  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سرشماره v.refah ارسال می‌کند ثبت کنند.

تأکید می‌شود برای اعلام تقاضا، هیچ‌گونه مراجعه به بانک‌ها و سازمان‌های دولتی نیاز نیست.

شرایط تسهیلات به‌شرح زیر است:

۱ ــ مبلغ  تسهیلات برای هر خانوار یک میلیون تومان به‌صورت قرض‌الحسنه و تعداد اقساط ۳۰ ماه متوالی خواهد بود.

۲ ــ اقساط ماهانه برای هر خانوار مبلغ  ۳۵ هزار تومان است که از یارانه تیرماه سال جاری به بعد کسر خواهد شد.

۳ ــ گیرندگان تسهیلات، نباید حساب بانکی یارانه خود را تا انتهای بازپرداخت اقساط، تغییر دهند.

۴ ــ درخواست‌کننده تسهیلات با ارسال پیامک به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، وکالت بلاعزل می‌دهد که بازپرداخت تسهیلات  فوق را  ماهانه از محل یارانه نقدی خود به نظام بانکی پرداخت نماید.

گفتنی است تا کنون در ایران تا به امروز ۴۶۸۳ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند و تا کنون ۴۸۱۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

  • منبع خبر : مهر