مواضع داعش در کرکوک درهم کوبیده شد
مواضع داعش در کرکوک درهم کوبیده شد
گلوله‌باران مواضع داعشی‌ها در کرکوک، انهدام یک مخفیگاه بمب‌گذاری شده داعش در یک روستا،‌پاکسازی دو روستا و دستگیری دو تروریست در موصل و ویژگی‌های مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی از جمله خبرهای امنیتی مربوط به عراق است.

مواضع داعش در کرکوک درهم کوبیده شد/ هلاکت ۵ تروریست انتحاری در صلاح‌الدین

گلوله‌باران مواضع داعشی‌ها در کرکوک، انهدام یک مخفیگاه بمب‌گذاری شده داعش در یک روستا،‌پاکسازی دو روستا و دستگیری دو تروریست در موصل و ویژگی‌های مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی از جمله خبرهای امنیتی مربوط به عراق است.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، به نقل از رسانه‌های عراق، توپخانه لشکر نهم زرهی ارتش عراق، تروریست‌های داعشی را در جنوب غربی کرکوک گلوله‌باران کرد. واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد توپخانه لشکر نهم زرهی، داعش تروریستی را در جنوب غربی استان کرکوک درهم کوبید. این بیانیه آورده است در خلال مرحله هشتم، عملیات اراده پیروزی، مخفیگاه‌های باندهای تروریستی داعش در وادی الشای در جنوب غربی کرکوک هدف حملات توپخانه‌ای لشکر نهم زرهی قرار گرفت. .

دستگیری دو تروریست داعشی در موصل

وزارت کشور عراق از دستگیری دو تروریست داعشی در موصل خبر داد. در بیانیه وزارت کشور عراق آمده است یگان دوازدهم اضطراری پلیس تابع فرماندهی پلیس استان نینوا با تکیه بر اطلاعات دقیق توانست دو تروریست داعشی را دستگیر کنند که یکی از آنها در در دوره سیطره داعش بر موصل در بخش بمبگذاری( بمب‌گذاری خودروها و ساخت بمب‌ دست‌ساز) فعالیت می‌کرد و دیگری در بخش موسوم به الحسبه فعالیت می‌کرد. این دو تروریست‌ در مناطق الزهرا‌ء و النهضه در شهر موصل به دام نیروهای امنیتی افتادند.

انهدام یک مخفیگاه بمب‌گذاری شده داعش واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق همچنین از انهدام یک مخفیگاه بمب‌گذاری شده تروریست‌های داعشی در روستای ابوفشخه در چارچوب مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی خبر داد.

واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز دوشنبه از پاکسازی روستای عزالدین شاکر در شرق سلسله جبال مکحول خبر داد. در بیانیه این واحد آمده است در جریان مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی، نیروهای لشکر نهم زرهی توانستند روستای عزالدین شاکر در شرق سلسله جبال محکول را پاکسازی کنند. هشتمین مرحله عملیات اراده پیروزی از یکشنبه هشتم دی ماه در پنج منطقه عملیاتی آغاز شده است.

پاکسازی دو روستا در موصل

پاکسازی دو روستا و کشف دو بمب در موصل از دیگر تحولات امنیتی عراق است. واحد اطلاع رسانی امنیتی امروز دوشنبه اعلام کرد نیروهای تیپ ۳۷ توانستند روستای تل عیده را پاکسازی کنند، یک بمب نیز کشف و خنثی شد.

نیروهای تیپ ۳۴ هم توانستند روستای ابوفشکه را پاکسازی کنند، یک بمب هم کشف و خنثی شد. بر اساس بیانیه واحد اطلاع رسانی امنیتی، پیشروی در قالب عملیات اراده پیروزی در هشتمین مرحله آن برای تحقق اهداف ترسیم شده ادامه دارد.

ویژگی‌های مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی

تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک از آغاز گام دوم عملیات اراده پیروزی در هشتمین مرحله آن در دیالی و کرکوک خبر داد.

الخفاجی در گفت‌وگو با سایت المعلومه گفت عملیاتی که در حال حاضر در جریان است، کاملا متفاوت از عملیات‌های قبلی از نظر استراتژی است.

به گفته وی، در عملیات اراده پیروزی، استراتژی جدیدی از سوی نیروهای امنیتی در پیش گرفته شده است. وی افزود نیروهای فرماندهی عملیات مشترک توانستند با تکیه بر اطلاعات دقیق، ده‌ها نفر از اعضای هسته‌های تروریستی فعال را دستگیر کنند.

هلاکت پنج تروریست انتحاری در صلاح‌ الدین

این نیروها همچنین توانستند پنج تروریست انتحاری را در صلاح الدین و دو تروریست را در استان الانبار به هلاکت برسانند و همچنان به پیگرد تروریست‌ها در الحضر ادامه می‌دهند. به گفته این فرمانده عراقی، ده‌ها فرد تحت پیگرد در ارتباط با تروریسم هم تا کنون بازداشت شده‌ اند.

واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز دوشنبه به تشریح دستاوردهای به دست آمده در مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی پرداخت. در بیانیه این واحد آمده است در دومین روز عملیات اراده پیروزی، مرحله هشتم، لشکر واکنش سریع در تمام محورهای عملیاتی توانست به پاکسازی کوه‌ها، دره‌ها و دو طرف دریاچه العظیم در شهرستان طوز خورماتو بپردازد.

واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز دوشنبه از پاکسازی روستای عزالدین شاکر در شرق سلسله جبال مکحول خبر داد.

در بیانیه این واحد آمده است در جریان مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی، نیروهای لشکر نهم زرهی توانستند روستای عزالدین شاکر در شرق سلسله جبال محکول را پاکسازی کنند. هشتمین مرحله عملیات اراده پیروزی از یکشنبه هشتم دی ماه در پنج منطقه  عملیاتی آغاز شده است.

واحد اطلاع رسانی امنیتی از کشف یک مخفیگاه تروریستی در روستای البوعیده کرکوک خبر داد.