موفقیت‌های کسب کرده را چگونه حفظ کنیم؟
موفقیت‌های کسب کرده را چگونه حفظ کنیم؟

موفقیت‌های کسب کرده را چگونه حفظ کنیم؟ اجتماعی- روانشناسی کسب موفقیت خود موضوعی پر مخاطب و خواسته هم ماست. موفقیت معانی متفاوتی برای هر کس دارد اما بدون شک بزرگترین خواسته ما میباشد. همیشه شنیده این که رسیدن به موفقیت یک موضوع است و آشنایی با راه های حفظ موفقیت موضوعی دیگر و بس دشوار. […]

موفقیت‌های کسب کرده را چگونه حفظ کنیم؟

اجتماعی- روانشناسی

کسب موفقیت خود موضوعی پر مخاطب و خواسته هم ماست. موفقیت معانی متفاوتی برای هر کس دارد اما بدون شک بزرگترین خواسته ما میباشد. همیشه شنیده این که رسیدن به موفقیت یک موضوع است و آشنایی با راه های حفظ موفقیت موضوعی دیگر و بس دشوار.

یک راه گشا باشید ، اگر در حال رهبری هستید، بیهوده به این جایگاه نرسیده اید. برای رسیدن به موقعیتی که امروز در آن هستید، کار، زمان و شکیبایی صرف شده است.از اولین راه های حفظ موفقیت که باید به آن دست پیدا کنید، یادگیری چگونگی پرورش افکارتان ست. همه ما دارای تفکراتی هستیم که نباید به آن ها فکر کنیم.تنها راه ادامه تفکر مثبت و جلوگیری از افکار منفی این است که افکارتان را پرورش دهید تا بتوانید به سمت و سوی چیزهایی که می خواهید بروید.

از زندگی لذت ببرید ،باور داشته باشید یا نداشته باشید، یه عنوان یک رهبر بسیاری از افراد در به دست آوردن فرصت برای دست یابی به هر چیزی و لذت بردن از لحظات زندگی ناتوان هستند.این چیزی است که گاهی باید آموخته و درک شود. زندگی کوتاه تر از آن است که از آن لذت نبرید! لذت بردن از زندگی به معنای از دست دادن کنترل و احترام آن نیست.

برای حفظ موفقیت باید به سلامتی خود اهمیت دهید ،سلامت شما عامل مهمی از زندگی تان است که می تواند موجب موفقیت یا شکست شما شود.اگر سلامتی شما به خطر بیفتد، هر آنچه ساخته اید یا برای ساختن آن تلاش کرده اید، به مخاطر می افتد. همان طور که باید مراقب خانواده یا کسب و کار خود باشید، برای حفظ موفقیت باید مطمئن شوید که به گونه ای مراقب سلامتی خود هستید که می توانید زندگی طولانی و قدرت مندی داشته باشید تا به عنوان یک رهبر افراد زیادی بتوانند بر روی شما حساب کنند.    همیشه یک مربی یا مشاور داشته باشید
اگر می خواهید یک رهبر خوب باشید و یک زندگی موفق و کامیاب را هدایت کنید، باید همیشه یک مشاور و یا مربی در دسترس داشته باشید.رهبران هم نیازمند یک رهبر هستند. مربی ها یا مشاور ها بهترین کسانی هستند که می توانند به شما در رسیدن به بهترین آن چه می توانید باشید کمک کنند.آن ها کسانی هستند که چشم هایتان را به روی چیزهایی که ممکن است ندیده باشید باز می کنند، چیزهایی که زندگی و تجارت شما را بهتر می کند و به شما در اجرای چیزهای که لازم است مسئولیت می دهد.

هرگز از یادگیری دست نکشید
در مسیر حفظ موفقیت همیشه باید چیزهای جدید بیاموزید. استعدادهایتان، توانایی ها، نگرش ها، و شهامتتان چیزهایی هستند که شما را از افراد دیگری که رهبر نیستند، متمایز می کند. قادر بودن به ادامه یادگیری چگونگی به کارگیری این چیزها توانایی بزرگی است که شما را در مسیرتان نگه می دارد و کمک می کند تا به بهترین شکل ممکن به دیگران کمک کنید.

همیشه درباره چیزی که می توانید در آن بهتر باشید، بیاموزید
به عنوان یک رهبر، قرار گرفتن در وضعیت “من یک سندرم را به وجور آورده ام” خیلی ساده است.
بله، تبدیل آن به مرحله خاصی از زندگی احساس خوبی دارد اما هرگز نباید احساس راحتی کنید و فکر کنید که به آن جا رسیده اید و هیچ چیز دیگری برای پیشرفت شما وجود ندارد.همیشه چیزی برای بهبود و پیشرفت شما وجود دارد و باید آن را پیدا کنید و به طور روزانه بر روی آن کار کنید

سلیقه جهانی را درک کنید
رهبر بودن راهی عالی برای شماست تا تخصص خود را نشان دهید و در روند زندگی بسیاری از مردم به آن ها کمک کنید.همچنین مسئولیت بزرگی است که به شما این حس را انتقال می دهد که نیازمند دانستن چگونگی نگاه کردن به یک تصویر کلی هستید.

سپاس گزار باشید
سپاس گزار بودن ویژگی منحصر به فردی است که می تواند شما را به مرحله ای بالاتر ببرد.نشان دادن سپاسگزاری کردن تمرین شگفت انگیزی برای شماست که انجام مکرر و منظم آن به شما کمک می کند تا پایدار بمانید و با افرادی که آن ها را رهبری می کنید در ارتباط باشید.همچنین به شما کمک می کند تا این مسئله را که چه مسیری را طی کرده اید، چه کارهایی را انجام داده اید و برای رسیدن به جایگاهی که در آن هستید چه فداکاری هایی انجام داده اید را منعکس کنید.

رهبر بودن چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد، بلکه سفری است که به اندازه تمام عمر طول می کشد. اگر نتوانید کیفیت و توانایی های رهبری خود را به خوبی تنظیم کنید، ممکن است آن ها را از دست بدهید و حفظ موفقیت در جایگاه رهبری شما به خطر بیفتد.

جدی باشید
تصمیم بگیرید تا به بالاترین مرحله برسید. تا به حال به آن فکر کرده اید. تاکنون ذهنتان خود به خود پیش روی کرده است.اما اکنون ذهن خود را برای رسیدن به مراتب عالی آماده کنید و این گونه زندگی خود را به انتها ببرید. این فوق العاده ترین چیز در راه حفظ موفقیت است.

زندگی شما همچون سایه ای است که از سمت تیره یک تپه بالا می رود _ تا این که تصمیم بگیرید “من در آن چه انجام می دهم بهترین هستم” و ناگهان خورشید بالا می آید، و زندگی شما پس از این تغییرات برای همیشه فوق العاده می شود. جدی باشید. دیگران را فریب ندهید.

منبع: ویکی روان