میدان مبارزه با فساد را خالی نمی‌کنیم
میدان مبارزه با فساد را خالی نمی‌کنیم
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه دستگاه قضا میدان مبارزه با فساد را با سیاسی‌کاری و ملامت و اتهام‌زنی خالی نمی‌کند، گفت: کسی ‌که دل در گرو انقلاب اسلامی دارد فساد،‌ تبعیض و ناعدالتی را نمی‌پذیرد.

رئیسی: ‌میدان مبارزه با فساد را با “سیاسی‌کاری و ‌‌اتهام‌زنی” خالی نمی‌کنیم / هشدار به دست‌اندازان بیت‌المال

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه دستگاه قضا میدان مبارزه با فساد را با سیاسی‌کاری و ملامت و اتهام‌زنی خالی نمی‌کند، گفت: کسی ‌که دل در گرو انقلاب اسلامی دارد فساد،‌ تبعیض و ناعدالتی را نمی‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار ‌با خانواده‌های معظم شهدا، علما و نخبگان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه نکته نظرات برگزیدگان در این جلسه بسیار مفید بود، اظهار داشت: خانواده شهدا چشم و چراغ ما و کشور هستند.

وی با بیان اینکه خانواده شهدا نشان و عَلَم عزت جمهوری اسلامی هستند افزود: فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت با نام و یاد شهدا در کشور ترویج می‌شود و نام شهدا زینت‌بخش هر کوی و بزنی است که همواره با خودشان فرهنگ حفظ ارزش ها را با خود دارند.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: در وصیت نامه شهیدان به ویژه ۱۰ هزار شهید افتخار آفرین این خطه، وجه مشترک وصایا این است که ما برای عدالت رفتیم و به امر جانشین امام زمان، برای حفظ دین و ارزش های انقلاب رفتیم و نگذارید مقتدا و امام ما تنها مانده و ارزش ها کم رنگ شود و باید سخنان شهدا را همواره سرمشق و نقشه راه خود قرار دهیم.

وی با بیان اینکه در زیارت اربعین می‌خوانیم که حسین (ع) خون خود را داد تا جامعه قدرت تحلیل بیابد، ابراز داشت: به برکت خون شهدا جهل زدایی را می‌بینیم، اما با جاهلیت مدرن مواجهیم که «ایسم» دارد، فناوری دارد، قدرت رسانه دارد و قدرت های بزرگ آن را حمایت می کنند.

‌رئیسی با بیان اینکه هیچ جبهه‌ای نداریم که تفکر انقلابی دست برتر را نداشته باشد، افزود: همه اینها به برکت خون شهیدان است که به خون ثارالله متصل است چراکه خدا خودش خون خواه سیدالشهدا است و امکان ندارد این خون ها و آثارشان کم شود، ممکن است ناملایماتی پیش آید ولی ماندگاری این ناملایمات وجود ندارد.

وی با بیان اینکه باطل، فساد و تبعیض در نظام اسلامی جایی ندارد و فساد ناپذیر است، گفت: برخی در گوشه ای با هوای نفس، زیاده خواهی، دست اندازی به حقوق بیت‌المال به وجود آید ولی ماندگاری ندارد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: کسی نداریم که دل در گرو انقلاب اسلامی داشته باشد و فساد و تبعیض و ناعدالتی را بپذیرد. نظام اسلامی در دوره ۴۰ ساله گام‌های بلندی برداشته و تجربیات و اندخته‌های زیادی دارد و با این تجربیات، در گام دوم، آینده را بسیار روشن و امیدوار‌کننده می‌بینیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در پاسخ به فردی در مورد مشکلات اقتصادی کشور، فرمودند آینده را بسیار روشن و تابناک می‌بینیم، ابراز داشت: ما هم آینده را روشن می‌بینیم و جریانی که مردم را رنج می‌دهد، فساد و تبعیض و بی‌عدالتی با دست توانای رهبری و علمداری ایشان و سربازی مانند بنده و دیگران، به این وضعیت خاتمه داده خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه، با تاکید بر اینکه جریان عدالتخواهی راه خود را به برکت خون شهدا ادامه خواهد داد، ابراز داشت: دانشمندان و دانشجویان ما گام‌های موثری در توسعه برداشتند‌ و میدان دادن به جوانان هم مورد تاکید رهبری بوده و جوانان هم باید کارهای دانش بنیان خود را با قدرت پیش برند.

وی با بیان اینکه کارخانجات باید کارهای خود را با قوت ادامه دهند و شاهد کوچکترین وقفه ای نداشته باشیم، گفت: برخی وقفه ها مانند خصوصی سازی هم با ورود به موضوع خصوصی‌سازی تلاش می کنیم مشکلات را رفع کرده و موانع رفع شود

‌رئیسی با اشاره به اینکه در جنگ رسانه‌ای، اطلاعاتی، اقتصادی و… هر کاری دشمن از دستش برآمده کرده و اگر کاری نکرده، نتوانسته، نه اینکه نخواسته است، ادامه داد: دشمن می داند جوانانی داریم که با اینها نمی توانند مواجه شوند، دشمن در منطقه خواست و نتوانست، ولی ما با قدرت و قوت و اراده الهی خواستیم و توانستیم.

وی با تاکید بر اینکه نیاز به تفکر انقلابی در ادارات داریم و باید مدیران ما با شعار «ما می توانیم» کارها را اجرا کنند، اظهار داشت: ما توانمندی داریم و برخی مشکلات را باید با همت دنبال کرده و رفع کنیم چراکه راهکار رفع مشکلات در دست توانمند جوانان و مردان و زنان کشور است.

رئیس قوه قضائیه چشم دوختن به گره‌گشایی بیگانگان از مشکلات کشور را بسیار غلط دانست و افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، هیچ مشکل حل نشدنی در کشور نداریم و باید بدانیم که گره گشایی از این مشکلات در دست توانای این جوانان مردان و زنان این کشور است.

وی با اشاره به اینکه فضای کشور فضای مقاومت و ایستادگی است، اذعان کرد: ۴۰ سال است امامین انقلاب اسلامی گفته اند با همه کشورها و ملت ها تعامل خواهیم داشت ولی کسانی که بنای دشمنی خواهد داشت، بنای ایستادگی فعال و نه منفعل داریم. راهبرد ایستادگی فعال راهبر اصلی ماست ولی راهبرد تعامل با دنیا هم راهبرد جمهوری اسلامی است و مسئله روشنی است که همگان از این رویکرد جمهوری اسلامی ایران آگاهند.

‌رئیسی با اشاره به اینکه به هیچ عنوان اجازه داده نمی شود در هیچ جای نظام فساد لانه کند، گفت: چون این نظام با طهارت و پاکی بنا شده، اجازه سوء‌استفاده و فساد به کسی داده نمی‌شود و هر کسی دچار لغزش شد، باید برخوردی عبرت‌آموز شود تا بدانند هزینه فساد و روابط ناسالم و درآمد نامشروع و دست‌اندازی به بیت‌المال هزینه سنگینی دارد.

وی تصریح کرد: اینگونه نیست که برخی با اتهام‌زدنی، ملامت کردن و دو قطبی‌سازی بخواهند ما میدان مبارزه با فساد را خالی کرد. این میدان مبارزه با فساد با سیاسی کاری و ملامت و اتهام زنی خالی نمی شود

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد و عدالت‌خواهی را خواست مردم و دلسوزان می‌دانیم ادامه داد:  این خواست به هیچ عنوان نه تاخیر خواهد داشت و نه تعطیل می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام مدیران باید دغدغه مبارزه با فساد داشته باشند، اظهار داشت: مدیریت بدون نظارت معنا ندارد و مسئولیت همه باید مبارزه با فساد باشد که این امر رویکرد هم دستگاه اجرایی، هم قانون‌گذاری و هم قضایی است و درب همه نهادها و حکومت و رسانه ها در مبارزه با فساد باز است.

‌رئیسی با اشاره به اینکه رسانه‌ها را در کنار خود و در برابر فاسدان می‌بینیم گفت: امیدوارم در انجام وظایف خود موفق شویم و از رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی می‌خواهیم تا چنین نشست‌هایی با جوانان، علما، نخبگان و محافل دانشگاهی و… تداوم یابد و از دیدگاه های آنها بهره‌مند شوند چراکه سرمایه اجتماعی بزرگی است.