میزان افزایش نرخ کرایه تاکسی و بلیت مترو در سال ۱۴۰۰
میزان افزایش نرخ کرایه تاکسی و بلیت مترو در سال ۱۴۰۰
در جلسه امروز شورای شهر تهران، اعضا به لایحه افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل در سال 1400 رای دادند.

به گزارش واحد اجتماعی خبرگزاری صبح اقتصاد در جلسه امروز شورای شهر تهران، اعضا به لایحه افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل در سال ۱۴۰۰ رای دادند.”میزان افزایش نرخ کرایه تاکسی و بلیت مترو در سال ۱۴۰۰″

در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران لایحه افزایش هزینه‌های حمل و نقل در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل درباره این لایحه توضیحاتی را مطرح کرد.

وی گفت: پیشنهاد شهرداری تهران برای نرخ بلیت مترو در سال ۱۴۰۰ افزایش ۴۵ درصدی بوده که ما از آنها درخواست کردیم که برای نخستین بار نرخ تمام شده کرایه‌ها را در شرایط کرونا محاسبه کنند.

علیخانی تصریح کرد: با توجه به کاهش مسافران وافزایش هزینه‌ها در شرایط کرونایی قیمت تمام شده بلیت مترو در سال ۱۴۰۰، ۱۹ هزار و ۸۵۹ تومان برآورد شده است که سهم شهروندان از این قیمت ۹ درصد است و متوسط افزایش نرخ بلیت مترو در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ برابر با ۲۴٫۷۵ درصد است. همچنین نرخ کرایه خطوط اتوبوس از ابتدای اردیبهشت ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد که شهرداری پیشنهاد  افزایش ۳۵ درصدی داده ولی نظر ما متوسط افزایش نرخ ۲۵ درصد است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد:همچنین نرخ‌گذاری تاکسی متفاوت با مترو و اتوبوس است، چرا که وسیله نقلیه شخصی است و یارانه مترو و اتوبوس را ندارد. لذا به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود براساس نرخ خطوط تاکسی به طور متوسط تا سقف ۳۵ درصد کرایه تاکسی را افزایش دهد.”میزان افزایش نرخ کرایه تاکسی و بلیت مترو در سال ۱۴۰۰″

گفتنی است لایحه افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل با ۱۴ رای به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

محسن هاشمی رفسنجانی در پایان جلسه امروز شورای شهر تهران اظهار کرد: از ساعت :۷:۳۰ صبح امروز اعضای شورا در  صحن شورا حضور پیدا کردند و ابتدا جلسه تلفیق مربوط به مصارف بودجه را بررسی کردیم و تا ساعت ۱۰ این موضوع به طول انجامید.میزان افزایش نرخ کرایه تاکسی و بلیت مترو در سال ۱۴۰۰″

وی تصریح کرد: ساعت ۱۰ جلسه رسمی آغاز شد و تا ساعت ۱۳ این جلسه ادامه داشت و توانستیم بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران را به تصویب برسانیم که عدد بودجه ۴۸ هزار و ۸۸۳ میلیارد تومان شده است که با ۴۱ تبصره‌ در نظر گرفته شده است که به جز این تبصره‌ها رقم بودجه ۳۸ هزار میلیارد تومان است که تقریبا حدود ۲۳ تا ۲۴درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌ایم.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط و تورم مجددا ما بودجه را انقباضی بسته‌ایم و ان‌شاءالله هزینه‌های شهرداری بالا نرود. همچنین درباره خدمات هم تلاش شده که افزایش زیر ۲۵ درصد نصف تورم داشته باشیم و هم در مورد حمل و نقل عمومی و هم در سایر خدمات از جمله پسماند، ورزشگاه زیر ۲۵ درصد است.

  • منبع خبر : ایران جیب