میزان پاداش شاهین ایزدیار برای ۷ مدال آسیایی مشخص شد
میزان پاداش شاهین ایزدیار برای ۷ مدال آسیایی مشخص شد

طبق آیین‎نامه تجلیل از قهرمانان وزارت ورزش، شاهین ایزدیار بابت ۶ مدال طلا و یک مدال نقره خود در بازی‌های پاراآسیایی باید تعداد ٤٦٣ سکه پاداش بگیرد. به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد پدیده کاروان ورزش ایران در بازی های پاراآسیایی اندونزی شاهین ایزدیار بود. شناگری که در روز نخست این بازی ها با قهرمانی در […]

طبق آیین‎نامه تجلیل از قهرمانان وزارت ورزش، شاهین ایزدیار بابت ۶ مدال طلا و یک مدال نقره خود در بازی‌های پاراآسیایی باید تعداد ٤٦٣ سکه پاداش بگیرد.

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد پدیده کاروان ورزش ایران در بازی های پاراآسیایی اندونزی شاهین ایزدیار بود. شناگری که در روز نخست این بازی ها با قهرمانی در ماده ۱۰۰ متر پروانه کلاس S۱۰  اولین مدال کاوران ایران را به نام خود ثبت کرد و در ادامه هم ۶ مدال دیگر کسب کرد تا طلایی ترین ورزشکار ایران در ادوار مختلف این بازی ها لقب بگیرد.

این شناگر معلول ایرانی بعد از طلای ۱۰۰ متر پروانه کلاس S۱۰ موفق شد در ماده ۱۰۰ متر آزاد کلاس S ۱۰، ماده ۲۰۰ متر مختلط کلاس SM۱۰، ماده ۱۰۰ متر قورباغه کلاس SB۹ ۵۰ متر کرال آزاد کلاس S۱۰ و ماده ۱۰۰ متر کرال پشت کلاس S۱۰ نیز به مدال طلا دست یابد. وی در ماده ۴۰ متر آزاد هم مدال نقره گرفت.

شاهین ایزدیار در حالی صاحب ۶ مدال طلا در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ اندونزی شد که پیش از حضور در این بازی ها هم وعده کسب این تعداد مدال را داده بود.

کسب ۷ مدال در یک دوره بازی های پاراآسیایی اما این سئوال را ایجاد کرده بود که «پاداش شاهین ایزدیار چه تعداد سکه خواهد بود؟» قرار بود مسئولان وزارت ورزش بر اساس آیین تجلیل از قهرمانان این میزان پاداش را تعیین کنند.

بر این اساس ٤٦٣ سکه سهم شاهین ایزدیار بابت ۷ مدال طلا و نقره است که از حضور در بازی های پاراآسیایی کسب کرده است. /مهرنیوز