نایب قهرمانی آزادکاران جوان ایران در جام یاشاردوغو با ۴ طلا
نایب قهرمانی آزادکاران جوان ایران در جام یاشاردوغو با ۴ طلا
تیم کشتی آزاد جوانان ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز به عنوان نایب قهرمانی جام یاشاردوغو دست یافت.

تیم کشتی آزاد جوانان ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز به عنوان نایب قهرمانی جام یاشاردوغو دست یافت.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو روزهای ۲ لغایت ۴ تیرماه و در رده ی سنی بزرگسالان برگزار شد و تیم منتخب جوانان ایران با کسب ۴ مدال طلا،‌ ۲ مدال نقره و ۲ مدال برنز به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

برای تیم ایران ابراهیم الهی در وزن ۵۷ کیلوگرم، محمدرضا شاکری در وزن ۶۵ کیلوگرم،‌ مبین عظیمی در وزن ۹۲ کیلوگرم، مصطفی طغانی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا،‌ علی خرمدل در وزن ۶۱ کیلوگرم، علی رضایی در وزن ۷۰ کیلوگرم به مدال نقره، محمد حسین آقایی در وزن ۷۴ کیلوگرم و ابوالفضل بابالو در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در رده بندی تیمی، ترکیه با ۲۱۰ امتیاز بعنوان قهرمانی رسید، ایران با ۱۷۸ امتیاز نایب قهرمان شد، تیم آلمان با ۷۳ امتیاز بعنوان سوم رسید و جمهوری آذربایجان با ۷۰ امتیاز چهارم شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان و رده بندی نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم ابراهیم خواری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم سچیله از آلمان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر یک تمیرجانوف از قزاقستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. خواری با توجه به مصدومیت حریف آلمانی و حاضر نشدن در دیدار فینال به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۱ کیلوگرم علی خرمدل پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر ولی‌زاده از آذربایجان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل حریف ترکیه‌ای به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه یک بر یک مغلوب امره اورمان‌اوغلو از ترکیه شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم محمدرضا شاکری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر یگیت از ترکیه را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۱ بابازاده از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. شاکری در دیدار پایانی با نتیجه ۱۰ بر ۲ آجار از ترکیه راه مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم علی رضایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم یاووز از ترکیه را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد دیگر حریف ترکیه‌ای گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه ۱۱ بر ۶ مغلوب بشیر خانیف از آذربایجان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۴ کیلوگرم حسین محمدآقایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر از ترکیه را مغلوب کرد. وی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۸ بر ۷ مغلوب حریف از رومانی شد و به دیدار رده‌بندی رفت. محمدآقایی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر کشتی‌گیری از ترکیه را از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۹ کیلوگرم سبحان رحمانی در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۴ مغلوب تیگیف از آذربایجان شد و با توجه به شکست حریفش از دور رقابت‌ها کنار رفت. فرزاد صفی‌جهانشاهی دیگر نماینده کشورمان در این وزن پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۶ مغلوب آشیروف از آذربایجان شد و با توجه به شکست حریفش از دور رقابت‌ها حذف شد.

تیم ایران در وزن ۸۶ کیلوگرم نماینده ای نداشت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که با حضور ۴ کشتی گیر و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، مبین عظیمی با نتیجه ۱۳ بر ۲ حریفی از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر استوله افتیموف از مقدونیه را از پیش رو برداشت. عظیمی در مبارزه سوم با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل دیگر حریف ترکیه‌ای به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم ابوالفضل بابالو پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۲ حریفی از ترکیه را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۲ مقابل دیگر کشتی‌گیر ترکیه‌ای شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۳ از سد دیگر حریف ترکیه‌ای گذشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که با حضور ۴ نفر و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، مصطفی طغانی با نتیجه  ۱۳ بر ۲ مقابل حریفی از ترکیه به پیروزی رسید و با توجه به مصدومیت اوکتای گونگور از ترکیه پیروز دومین رقابت خود شد. وی در دیدار سوم با نتیجه ۶ بر ۱ دیگر نماینده کشور ترکیه را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی:

۵۷ کیلوگرم: ۱- ابراهیم خواری (ایران) ۲- جونیور لیهر (آلمان) ۳- یوسوف دمیر (ترکیه) و نیکلاس اشتشله (آلمان)

۶۱ کیلوگرم: ۱- امره ارومان اوغلو (ترکیه) ۲- علی خرمدل (ایران) ۳- احمت دومان (ترکیه) و اینتیگام ولی زاده (آذربایجان)

۶۵ کیلوگرم: ۱- محمدرضا شاکری (ایران) ۲- کاویت آجار (ترکیه) ۳- زیرالدین بایراموف (آذربایجان) و رشید بابازاده (آذربایجان)

۷۰ کیلوگرم: ۱- بشیر خانیف (آذربایجان) ۲- علی رضایی (ایران) ۳- حیدر یاووز (ترکیه) و کریستوفر هنکل (آلمان)

۷۴ کیلوگرم: ۱- یاکوپ شیکژدزامالوف (رومانی) ۲- مولود اوزدمیر (ترکیه) ۳- حسینمحمدآقایی (ایران) و رشول شاپیف (مقدونیه)

۷۹ کیلوگرم: ۱- محمد آکدنیز (ترکیه) ۲- عیسی دمیر (ترکیه) ۳- اورکان عباس اف(آذربایجان) و اشرف آشیروف (آذربایجان) … ۷- فرزاد صفی جهانشاهی (ایران) ۸- سبحان رحمانی (ایران)

۸۶ کیلوگرم: ۱- فاتح اردین (ترکیه) ۲- اسماعیل کوجوکسولاک (ترکیه) ۳- لارس شافله (آلمان) و عثمان گوجن (ترکیه)

۹۲ کیلوگرم: ۱- محمدمبین عظیمی (ایران) ۲- آتیلا آیدین (ترکیه) ۳- یونس امره ایلدیز(ترکیه)

۹۷ کیلوگرم: ۱- ابراهیم جیفتجی (ترکیه) ۲- مصطفی سسیز (ترکیه) ۳- ابوالفضل بابالو (ایران) و سون تیله (آلمان)

۱۲۵ کیلوگرم: ۱- مصطفی طغانی (ایران) ۲- عادل میشیرشی (ترکیه) ۳- فاتح یاشارلی (ترکیه)