نجات جان بیماران اورژانسی با هوش مصنوعی
نجات جان بیماران اورژانسی با هوش مصنوعی

نیروهای اورژانس برای کمک به بیمارانی که به طور ناگهانی با حملات قلبی مواجه شده اند کار دشواری پیش رو دارند و باید با طرح سوالات تلفنی راهی برای نجات جان آنها بیابند. به نقل از انگجت، پیشرفت هوش مصنوعی مقابله با این مشکل را هم ساده تر کرده و سیستم پیشرفته ای موسوم به […]

نیروهای اورژانس برای کمک به بیمارانی که به طور ناگهانی با حملات قلبی مواجه شده اند کار دشواری پیش رو دارند و باید با طرح سوالات تلفنی راهی برای نجات جان آنها بیابند.

به نقل از انگجت، پیشرفت هوش مصنوعی مقابله با این مشکل را هم ساده تر کرده و سیستم پیشرفته ای موسوم به کورتی که توسط محققان هلندی طراحی شده می تواند با درک صحبت های نزدیکان یک بیمار در معرض خطر که با مراکز اورژانس تماس گرفته اند، علت بیماری ناگهانی و به خصوص حمله قلبی را تشخیص دهد و به کارکنان اورژانس کمک کند تا سوالات مناسب تری برای تشخیص دقیق تر علت اصلی مشکل مطرح کنند.

این سیستم هوش مصنوعی کارکردهای دیگری نیز دارد و از جمله به عوامل اورژانس یادآوری می کند تا حتما آدرس دقیق محل حضور بیمار را سوال کنند و همچنین مسیر حرکت آمبولانس به محل مذکور را نیز بررسی می کند تا از انحراف از مسیر مناسب جلوگیری شود.

این سیستم هوش مصنوعی به مرور زمان و با ذخیره سازی اطلاعات بیشتری در مورد انواع بیماری ها باهوش تر می شود و می تواند تشخیص های دقیق تری ارائه کند تا از این طریق جان بیماران از مرگ نجات یابد.

همچنین کورتی قادر به ارائه دستورالعمل های چند مرحله ای برای بهبود وضعیت حاد افراد است. قرار است سیستم یادشده در آینده در تعدادی از کشورهای اروپایی و آمریکا مورد استفاده قرار بگیرد.