نخست وزیر اسپانیا: از برگزیت حمایت نمی‌کنیم
نخست وزیر اسپانیا: از برگزیت حمایت نمی‌کنیم

نخست وزیر اسپانیا با اشاره به عدم توافق میان لندن-مادرید درخصوص تنگه جبل الطارق مقامات انگلیس را به عدم حمایت از برگزیت تهدید کرد. به نقل از روزنامه استاندارد، «پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا در آستانه نشست رهبران کشورهای اتحادیه اروپا در بروکسل درباره برگزیت اظهار داشت: اگر اختلاف میان لندن و مادرید بر سر […]

نخست وزیر اسپانیا با اشاره به عدم توافق میان لندن-مادرید درخصوص تنگه جبل الطارق مقامات انگلیس را به عدم حمایت از برگزیت تهدید کرد.

به نقل از روزنامه استاندارد، «پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا در آستانه نشست رهبران کشورهای اتحادیه اروپا در بروکسل درباره برگزیت اظهار داشت: اگر اختلاف میان لندن و مادرید بر سر تنگه جبل الطارق حل نشود، اسپانیا روند اجرایی شدن برگزیت را مسدود کرده و با این توافق مخالفت خواهد کرد.

این در حالی است که «جوزف بورل» وزیر خارجه اسپانیا نیز روز دوشنبه در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه در بروکسل با انتقاد از وضعیت موجود میان لندن و مادرید بر سر تنگه جبل الطارق خاطر نشان کرد: مادرید درصدد گفتگوهای مستقیم با لندن بر سر تنگه جبل الطارق واقع در شبه جزیره «ایبری» است. این موضوع علاوه بر اینکه باید در توافق برگزیت گنجانده شود باید در بیانیه ای سیاسی درخصوص مناسبات آتی انگلیس با اتحادیه اروپا نیز مطرح شود.

وزیر خارجه اسپانیا با لحنی تهدید آمیز تاکید کرد: در صورت عدم توافق میان انگلیس و اسپانیا ما از برگزیت حمایت نخواهیم کرد.

گفتنی است امروز «ترزا می» نخست وزیر انگلیس قرار است در دیدار امروز خود با «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا درباره برگزیت گفتگو کند.