نصرالله: ایران حتما به اسرائیل پاسخ می‌دهد
نصرالله: ایران حتما به اسرائیل پاسخ می‌دهد
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت جمهوری اسلامی ایران حتما به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری خود در دمشق پاسخ می‌دهد اما زمان آن را ایران تعیین می‌کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت جمهوری اسلامی ایران حتما به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری خود در دمشق پاسخ می‌دهد اما زمان آن را ایران تعیین می‌کند.

به گزارش صبح اقتصاد، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در مراسمی تحت عنوان «طوفان الاحرار» که این جنبش به مناسبت روز جهانی قدس برگزار کرد، به سخنرانی پرداخت.

دبیرکل حزب الله لبنان ضمن تبریک و تسلیت شهادت سرداران و مستشاران ایرانی در تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران گفت: شهدای تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به دمشق برای ما ارزش تاریخی دارند. شهادت این عزیزان برای ما مساله‌ای بزرگ است به‌ویژه اینکه سردار زاهدی طی سالیان طولانی فضل و لطف زیادی برای مقاومت لبنان داشت. این حادثه یک حادثه مهم و اساسی است که پس و پیش دارد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه در روز قدس بر مواضع و مقاومت و اهداف بزرگ خود تاکید می‌کنیم، خاطرنشان کرد: مجوزی که مراجع دین برای صرف کردن بخشی از حقوق شرعی برای مقاومت فلسطین دادند بر عمق موضع دینی و اخلاقی آن‌ها تاکید دارد. اعلان قاطع امام خمینی(ره) مبنی بر ایستادگی در کنار ملت فلسطین یکی از مهم‌ترین دلایل جنگ‌ها با ایران است.

ایران بر سر پرونده‌های منطقه‌ای با آمریکا مذاکره نمی‌کند

سید حسن نصرالله افزود: آمریکایی ها به‌شدت تمایل دارند که با ایران مذاکره مستقیم کنند اما ایران تا این لحظه مذاکره مستقیم را نپذیرفته است. ایران بر سر پرونده‌های منطقه‌ای با آمریکا مذاکره نمی‌کند. ایران بهترین فرماندهان خود را فدا می‌کند و متحمل تحریم و فشار شده است. برخی درباره وجود سناریو میان آمریکا و ایران صحبت می کنند، این دیوانگی و کینه است.

دبیرکل حزب‌الله گفت: ایران از سال ۱۹۷۹ حامی تمام کسانی است که با اشغالگران در لبنان، فلسطین و منطقه مقابله می‌کنند و با مواضع و حمایت‌های خود بسیاری از معادلات را تغییر داد و پروژه‌های سلطه‌گری را با شکست مواجه کرد. ایران اگر می‌خواست مواضع خود را تغییر دهد از ده‌ها سال پیش این کار را انجام می داد.

او با بیان اینکه «تمام مبارزان مقاومت که به ایران متکی هستند مطمئن باشند که ایران پشت مظلومان و دوستان خود را خالی نخواهد کرد»، گفت: دوستی با ایران برای هر مبارزی در مقاومت عنوان کرامت انسانی و شرافت است و این سازشگران هستند که باید شرمسار باشند؛ از دوستی با آمریکا که مسئول جنایت ها و جنگ‌ها در منطقه است شرمساری کنید. ایران به سوی ما دست یاری دراز کرده تا خاک و حاکمیت خود را بازگردانیم.

اسرائیلی‌ها هیچ چشم‌اندازی برای غزه پسا جنگ ندارند و سردرگم هستند

سید حسن نصرالله ادامه داد: برخی نمی‌توانند این مساله را بپذیرند که اسرائیل در منطقه شکست خواهد خورد و توان درک این مساله را ندارد. بی‌شک نبرد طوفان الاقصی یک نقطه عطف تاریخی در منطقه است و پس از آن برای دشمن و دوست و تمام منطقه همانند ما قبل آن نخواهد بود. ما در مقابل رویدادی قرار داریم که باعث شد اسرائیل در دایره خطر قرار بگیرد و سستی آن آشکار شود.

دبیرکل مقاومت لبنان جنگ علیه غزه را «جنگ بی‌عقل‌ها و جنگ قصاب‌ها و جنایتکاران» توصیف کرد و گفت: با گذشت ۶ ماه از جنگ نتانیاهو، گالانت و فرماندهان دیگر رژیم صهیونیستی همچنان بر سر عقل نیامدند.

نصرالله، دلیل قتل و کشتار مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی را «ایجاد فشار و ترساندن» خواند و ادامه داد این جنایات به این دلیل است که «دیگر هیچ چشم اندازی نه در میدان و نه در مذاکرات ندارند. با گذشت ۶ ماه هنوز نتانیاهو نتوانسته است جنبش حماس را از بین ببرد و اسرای خود را آزاد کند. اسرائیلی‌ها هیچ چشم‌اندازی برای غزه پسا جنگ ندارند و سردرگم هستند».

اسرائیل در متوقف کردن جبهه‌های دیگر ناتوان است

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت: نتانیاهو هیچ رویکردی برای حل مشکلات داخلی ندارد و شکست وی در سطح بین‌المللی از نتایج طوفان الاقصی است. بایدن به نتانیاهو اعلام کرد که به دلیل تداوم تجاوزها به نوار غزه کشورهای جهان را از دست داد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه «ناتوانی اسرائیل در متوقف کردن جبهه‌های دیگر از جمله جبهه‌های لبنان، یمن و عراق یک دستاورد حتمی است»، گفت: رژیم اشغالگر در شمال و در بندر ایلات و از لحاظ اقتصادی مشکلات زیادی دارد و زمانی که جنگ متوقف شود حساب و کتاب دست آن‌ها خواهد آمد، نتانیاهو و ائتلاف او گزینه‌ای جز توقف جنگ ندارند و این به خودی خود یک شکست برای صهیونیست‌هاست.

او بر ادامه مبارزه با صهیونیست‌ها تاکید کرد و گفت: ما به‌رغم تلفات و فداکارها با رویکرد پیروزی می‌جنگیم. مساله مهم این است که مقاومت کنیم و در غزه و کرانه‌باختری، لبنان، یمن و عراق ثابت قدم بمانیم و این نبردی است که در آن پیروز خواهیم شد، این نبرد محور مقاومت است و پیروزی بزرگی در آن محقق خواهیم کرد.

حماقت نتانیاهو روزنه‌ای برای پایان دادن به جنگ ایجاد می‌کند

دبیرکل حزب‌الله در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: مطمئن باشید که پاسخ ایران در مورد حمله به کنسولگری بدون شک انجام خواهد شد. حماقتی که نتانیاهو در مساله کنسولگری مرتکب شد روزنه‌ای برای گشایش و پایان دادن به جنگ ایجاد خواهد کرد. همه باید خود را آماده کنند و هر احتمالی امکان دارد رخ دهد.

سید حسن نصرالله افزود: بر مبارزان جبهه لبنان درود می‌فرستیم، آن‌ها از آمادگی کاملی برخوردار هستند و انگیزه و روحیه آن ها بالاست. دستاوردهای زمینی، دریایی و حاکمیتی برای تمام لبنان برکاتی به همراه خواهد داشت. مقاومت لبنان از هیچ جنگی هراس ندارد و آماده هرگونه جنگ است و هنوز از سلاح اصلی خود استفاده نکرده است.

او خطاب صهیونیست‌ها گفت: اگر خواستار جنگ هستید به شما می‌گوییم خوش آمدید.

نصرالله در پایان گفت: دشمن می‌داند که جنگ با لبنان به چه معناست. نبردی که در جنوب لبنان داریم و بهترین جوانان خود را در آن می‌دهیم برگرفته از ارزش‌های اخلاقی، جهادی و اخلاص است و هیچ شک و تردیدی در آن نداریم. به نبرد ادامه خواهیم داد تا مقاومت و غزه پیروز شود.

  • منبع خبر : ایسنا