چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸ Wednesday, 16 October , 2019
  • انتقال آب خزر به سمنان ۲۴ مهر ۱۳۹۸

    انتقال آب خزر به سمنان

    وزیر نیرو درباره احتمال استیضاح خود گفت: آنچه که من خبردار شدم، مستلزم این است که با نمایندگان مجلس درباره اش صحبت کنیم و آنچه که مدنظر آنان است را توضیح دهیم تا موضوع برطرف شود.

صادرات گازوئیل به جای فروش نفت ۲۳ مهر ۱۳۹۸

صادرات گازوئیل به جای فروش نفت

نیروگاه‌های تولید برق متصل به شبکه سراسری گاز، سالانه حدود ۴میلیارد لیتر گازوئیل مصرف می‌کنند. درشرایط تحریم نفتی می‌توان با جایگزینی گاز بجای گازوئیل در نیروگاه‌ها،مازاد گازوئیل را صادرکرد.

قیمت بنزین ایران و کشورهای دیگر ۲۲ مهر ۱۳۹۸

قیمت بنزین ایران و کشورهای دیگر

در حال حاضر بنزین در کشورهای همسایه ایران با چند برابر نرخ بنزین ایران خرید و فروش می‌شود؛ با این حال بسیاری از مسوولان نفتی و کارشناسان حوزه انرژی بر سر لزوم اصلاح قیمت این فرآورده نفتی اتفاق نظر دارند.

عملکرد نیروگاه اتمی بوشهر ۲۱ مهر ۱۳۹۸

عملکرد نیروگاه اتمی بوشهر

واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر در شش ماهه نخست سال 98 حدود 3333 میلیون کیلووات ساعت برق تولید کرده است.

لکه‎ نفتی در جزیره خارک ۲۱ مهر ۱۳۹۸

لکه‎ نفتی در جزیره خارک

شرکت نفت فلات قاره ایران اعلام کرد: هم‌اکنون هیچ‌گونه نشت نفت یا اثری از لکه‎های نفتی در خلیج فارس و اطراف جزیره خارک وجود ندارد.

جزئیات کشف میدان گازی جدید ۲۱ مهر ۱۳۹۸

جزئیات کشف میدان گازی جدید

جزئیات کشف میدان گازی جدید در ایران امروز اعلام شد.

مقابله با سیلاب‌ های ناگهانی ۲۱ مهر ۱۳۹۸

مقابله با سیلاب‌ های ناگهانی

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد رضا اردکانیان در حاشیه آیین افتتاح فاز اول طراحی، توسعه و پیاده‌سازی سامانه مدیریت بهره‌برداری، نگهداری و تعمیرات واحدهای نیروگاهی و تاسیس و راه‌اندازی مرکز پایش وضعیت، عیب‌یابی و ارائه‌ی خدمات به ناوگان واحدهای نیروگاهی، با اشاره به شروع کار خود در دو سال پیش در وزارت نیرو […]

وابستگی به خارجی‌ها در برق ۲۰ مهر ۱۳۹۸

وابستگی به خارجی‌ها در برق

رئیس مرکز توسعه فناوری و تعمیرات واحدهای نیروگاهی گفت: کاهش اتکاء بخش تولید صنعت برق به دانش فنی شرکت‌های خارجی مستلزم توانمندسازی شرکت‌های داخلی برای انجام پروژه‌های با ارزش افزوده بالا است،

نفتکش ایران برمی‌گردد ۲۰ مهر ۱۳۹۸
تا ۱۰ روز دیگر :

نفتکش ایران برمی‌گردد

مدیرعامل شرکت ملی نفت‌کش در تشریح آخرین وضع نفت‌کش سابیتی (SABITI) اعلام کرد که این نفت‌کش ۹ تا ۱۰ روز آینده به آب‌های ایران می‌رسد.

نفتکش حادثه دیده ایرانی ۲۰ مهر ۱۳۹۸

نفتکش حادثه دیده ایرانی

به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد سخنگوی اداره مرزبانی سعودی امروز (شنبه) در اولین واکنش به حادثه برای نفتکش ایرانی در دریای سرخ و در نزدیکی ساحل «جده» مدعی شدکه مرزبانی سعودی قصد کمک‌رسانی داشته اما نفتکش ایرانی جی پی اس خود را خاموش کرده و تماس‌ها را بی پاسخ گذاشته است. به گزارش […]

آلودگی نفتی و غیر نفتی خلیج فارس ۲۰ مهر ۱۳۹۸

آلودگی نفتی و غیر نفتی خلیج فارس

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه خلیج فارس جزو مناطق حساس و به‌ویژه حساس از نظر زیست محیطی اعلام شده است، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری سایر بخش‌ها اقدام به آنالیز و پایش خلیج فارس کرده است.