نمایشگاه تازه حمید جبلی
نمایشگاه تازه حمید جبلی
حمید جبلی این روزها هم درگیر برپایی نمایشگاه تازه خود است و هم در انتظار ورود تازه‌ترین کتابش به بازار کتاب.

به گزارش واحد فرهنگی خبرگزاری صبح اقتصاد حمید جبلی ، هنرمندی که در کارنامه هنری‌اش، نوشتن نمایشنامه و فیلمنامه، فیلمسازی، عکاسی، نقاشی، بازیگری، صداپیشگی و تئاتر عروسکی و … را دارد، در نخستین روزهای پاییزی، مشغول برنامه‌ریزی برای برگزاری تازه‌ترین نمایشگاه نقاشی خود است و در عین حال قرار است کتاب تازه‌اش مهمان کتابفروشی‌ها شود.

نمایشگاه تازه او یک نمایشگاه نقاشی است با نام «رستم و دیو و آشنایان» که در شیراز برگزار می‌شود.

نمایشگاه تازه این هنرمند یک نمایشگاه انفرادی است که در آن حدود ۲۰ تابلوی نقاشی از حمید جبلی به نمایش گذاشته می‌شود.

این نمایشگاه در گالری «سروناز» شیراز برپا می‌شود و افتتاحیه آن فردا (پنجشنبه) ۱۸ مهر ماه است و جبلی برای این برنامه، راهی شیراز خواهد شد.

آثار نمایشگاه «رستم و دیو و آشنایان» اکرولیک روی بوم و فضای آنها نزدیک به نقاشی قهوه‌خانه‌ای است.

نقاشی‌های حمید جبلی از روز ۱۸ مهر ماه بر دیوار نمایشگاه «سروناز» شیراز قرار می‌گیرند و به مدت یک هفته مهمان شهر «سعدی» و «حافظ» خواهند بود.

سازنده فیلم‌های «پسر مریم» و «خواب سفید» با کتاب تازه خود مهمان کتابفروشی‌ها هم می‌شود؛ کتابی که نامش «خاطرات پسربچه شصت ساله» است و ۳۲ قصه را دربرمی‌گیرد؛ قصه‌هایی که از زمان تولد تا پنج‌سالگی را روایت می‌کنند. این مجموعه در ۵ سالگی جبلی به پایان می‌رسد و مجموعه دومی هم دارد که نامش «رفتن به دبستان» و قرار است بعدتر منتشر شود.

«خاطرات پسربچه شصت ساله» را نشر «پریان» منتشر می‌کند و قرار است نیمه دوم مهر ماه وارد بازار شود تا حمید جبلی در ماه تولد خود، دو رویداد هنری را رقم زده باشد.

همین ناشر پیش از این نمایشنامه «دوستان با محبت» دیگر اثر این هنرمند را منتشر کرده بود، نمایشنامه‌ای که شهریور سال ۹۵ در مجموعه تئاتر شهر رونمایی شد.

جبلی که سال‌ها تجربه عکاسی در تئاتر را دارد، سال ۹۶ نیز نمایشگاه نقاشی دیگری را با نام «کابوس‌های شیرین» در گالری «آتبین» برپا کرد و سال ۹۷ نیز نمایشگاه عکس خود را با نام «ماسوله ۶۷ » در همین گالری برگزار کرده بود.

  • منبع خبر : ایسنا