برگزاری نمایشگاه عکس هایی از زنده یاد عباس کیارستمی
برگزاری نمایشگاه عکس هایی از زنده یاد عباس کیارستمی

مسئول گالری مجموعه تئاتر مستقل تهران اعلام کرد که این فضا با تمرکز و توجه به هنرهای تجسمی آغاز به کار کرده و تنها روی عکاسی تئاتر متمرکز نخواهد بود. مهدی آشنا مسئول گالری مستقل مجموعه تئاتر مستقل تهران درباره راه اندازی این فضا و اهداف مدنظر برای آن گفت: مدیریت و همچنین روابط عمومی […]

مسئول گالری مجموعه تئاتر مستقل تهران اعلام کرد که این فضا با تمرکز و توجه به هنرهای تجسمی آغاز به کار کرده و تنها روی عکاسی تئاتر متمرکز نخواهد بود.

مهدی آشنا مسئول گالری مستقل مجموعه تئاتر مستقل تهران درباره راه اندازی این فضا و اهداف مدنظر برای آن گفت: مدیریت و همچنین روابط عمومی تئاتر مستقل تهران پیگیر مجزا کردن فضاهای هنری در این مجموعه تئاتری بودند تا اتفاقات هنری به صورت مجزا و مستقل کار خود را انجام دهند. این اتفاق برای تئاتر و موسیقی در تئاتر مستقل رخ داده بود ولی در بخش تجسمی شکل نگرفته بود و نمایشگاه های عکس به صورت جسته و گریخته برگزار می شد و صورت حرفه ای نداشت ولی در حال حاضر مرکز موسیقی بتهوون در تئاتر مستقل مشغول فعالیت شده و بخش تئاتر این مکان تئاتری هم که فعال است و با اعتماد روابط عمومی تئاتر مستقل مسئولیت گالری این مکان نیز به من سپرده شد.

وی اظهار کرد: بحث ما این بود که چگونه می توان برنامه های یک فضای چندمنظوره را بدون اینکه به یکدیگر آسیبی برسانند، اجرایی کرد که درنهایت به این نکته رسیدیم که از مخاطبان هر حوزه برای بخش های دیگر نیز استفاده کنیم به این معنا که مخاطبان تجسمی به تماشای تئاتر بنشینند و مخاطبان بخش موسیقی به تماشای آثار تجسمی بیایند.

مسئول گالری مستقل با بیان اینکه ۶ ماهه دوم سال برنامه تجسمی گالری تئاتر مستقل بر عهده وی سپرده شده است، توضیح داد برنامه ریزی ما به شکلی است که از حوزه عکاسی تئاتر خارج شویم از این رو نمایشگاه سمیه ایمانی که پرتره نگاری از کودکان و نوزادان است آغازگر فعالیت گالری شد که استقبال خوبی از این نمایشگاه شده و آثاری نیز فروخته شد.

آشنا ادامه داد: نمایشگاه بعدی، نمایشگاه عکس های سیف الله صمدیان از زنده یاد عباس کیارستمی است. صمدیان به دلیل دوستی صمیمانه و چندساله ای که با آقای کیارستمی داشت، عکس هایی از این هنرمند شاخص گرفته است که تا به حال کمتر دیده شده اند. این نمایشگاه برای فروش آثار نیست و تنها به خواسته آقای صمدیان برای نمایش آثار برپا می شود. نمایشگاه بعدی به آثار نقاشی آقای اوژن و شاگردانش تعلق دارد. نمایشگاه دیگر نیز نمایشگاه عکس آیینی است که به مراسم عاشورایی در نقاط مختلف کشور اختصاص دارد که جمع آوری عکس ها توسط آقای حیدر رضایی انجام شده و نمایشگاهی گروهی است.

وی یادآور شد: بسیاری گمان می کردند چون گالری در تئاتر مستقل واقع شده باید توجه و محوریت کارهای روی عکاسی تئاتر باشد ولی هدف ما این است که روی هنرهای تجسمی متمرکز باشیم و تنها به حوزه عکاسی تئاتر نپردازیم و در حوزه تجسمی برنامه های مختلفی نظیر ورک شاپ و میزگرد برگزار خواهیم کرد. همچنین در این گالری هفته دانشجو برگزار خواهیم کرد تا دانشجویانی که امکان برگزاری نمایشگاه در گالری ها را ندارند در صورت اینکه شورای کارشناسی تجسمی ما کیفیت آثارشان را تأیید کند، به صورت رایگان نمایشگاه برپا کنند.

مسئول گالری مستقل با اشاره به اینکه آخر هر سال مراسمی برای گزیده آثار نمایشگاه هایی که در طول سال برگزار شده است نمایشگاهی برگزار خواهند کرد، گفت: کتاب مجموعه آثار نمایشگاه های برگزارشده را هم به ۲ زبان منتشر خواهیم کرد.

آشنا در پایان تاکید کرد: با وجود اینکه فضای گالری تئاتر مستقل کوچک است اما سعی کردیم کارهای بزرگ با حضور هنرمندان بزرگ انجام دهیم.