نمکی: طرح ترافیک تهران و کلان‌شهرها لغو شد
نمکی: طرح ترافیک تهران و کلان‌شهرها لغو شد
وزیر بهداشت با اعلام "اجرای طرح ترافیک را در تهران لغو کرده‌‌ایم"، گفت: استفاده از وسیله نقلیه شخصی در شرایطی که وسایل نقلیه عمومی ما برای رعایت فاصله‌‌گذاری اجتماعی کفایت نمی‌‌کند، یکی از مطمئن‌‌ترین شیوه‌‌هاست.

نمکی: طرح ترافیک تهران و کلان‌شهرها لغو شد

وزیر بهداشت با اعلام “اجرای طرح ترافیک را در تهران لغو کرده‌‌ایم”، گفت: استفاده از وسیله نقلیه شخصی در شرایطی که وسایل نقلیه عمومی ما برای رعایت فاصله‌‌گذاری اجتماعی کفایت نمی‌‌کند، یکی از مطمئن‌‌ترین شیوه‌‌هاست.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، دکتر سعید نمکی در گفتگویی ویدیویی با اعلام “اجرای طرح ترافیک را در تهران و کلان‌شهرها لغو کرده‌‌ایم”، اظهار کرد: استفاده از وسیله نقلیه شخصی در شرایطی که وسایل نقلیه عمومی ما برای رعایت فاصله‌‌گذاری اجتماعی کفایت نمی‌‌کند، یکی از مطمئن‌‌ترین شیوه‌‌هاست و باید مردم را ترغیب کنیم که برای اجرای فاصله‌‌گذاری اجتماعی هوشمند به‌‌جای استفاده از وسائل حمل‌ونقل عمومی از وسیله نقلیه شخصی استفاده کنند.

وی افزود: ما طرح ترافیک را نه امروز و نه در روزهای آتی اجرایی نمی‌دانیم و در روزهای آتی اگر صلاح باشد اجرا شود اعلام خواهیم کرد. در حال حاضر برنامه‌‌ای برای اجرای طرح ترافیک نداریم و وسائط شخصی می‌‌توانند عبور و مرور داشته باشند، البته وضعیت را ارزیابی می‌‌کنیم و اگر راه‌‌بندان ببینیم در این امر تجدید نظر خواهیم کرد.

نمکی ادامه داد: به مردم توصیه می‌‌کنیم که به‌علت اینکه در فضای مطلوب‌‌تری قرار گرفته‌‌ایم مغرور نشوند و ما هنوز مشکلات زیادی با بیماری داریم که باید با آنها دست و پنجه نرم کنیم و اگر مردم با خیال راحت و به‌دور از ملاحظات بهداشتی زندگی کنند به فاز سخت دیگری وارد می‌‌شویم و به همین دلیل خواهش ما این است که مردم عزیز در رفت‌‌وآمدها و ماندن در خانه و رعایت اصول بهداشتی مانند گذشته درست عمل کنند و امیدواریم با این اقدامات و با لطف خدا و همراهی و هوشمندی مردم بتوانیم بیماری را مهار کنیم.