نیاز فوری خوزستان به همه گروه‌های خونی
نیاز فوری خوزستان به همه گروه‌های خونی
مدیرکل انتقال خون خوزستان با اشاره به کاهش شدید ذخایر خونی، گفت: ذخایر خونی بیمارستان‌ها خالی شده است و به همه گروه‌های خونی نیاز داریم.

به گزارش واحد اجتماعی خبرگزاری صبح اقتصاد دکتر عبدالعزیز فقهی اظهار کرد: با توجه به فصل سرما‏‏، اکنون همه بیمارستان‌ها با کمبود خون مواجه هستند و ذخایر خونی بیمارستان‌ها خالی شده است.”نیاز فوری خوزستان به همه گروه‌های خونی

وی افزود: با توجه به کاهش ذخایر خونی بیمارستان‌ها، به شدت نیازمند اهدای خون هستیم و به همه گروه‌های خونی نیاز داریم.

فقهی با اشاره به نیاز فوری بیماران به دریافت خون تازه تصریح کرد: با توجه به زیاد بودن عمل‌های جراحی در خوزستان‏، مصرف خون در این استان نسبت به استان‌های دیگر بالاتر است. در خوزستان علاوه بر نیاز خون برای عمل‌های الکتیو و اورژانسی، بیماران تالاسمی نیز مقدار زیادی از خون مصرفی استان را به خود اختصاص داده‌اند. بیماران تالاسمی به خون تازه نیاز دارند و برای ادامه حیات این افراد، باید به طور مستمر خون مورد نیاز این بیماران تهیه شود.

مدیرکل انتقال خون خوزستان بیان کرد: از مردم می‌خواهیم با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون‏‏، نسبت به اهدای خون اقدام کنند تا ذخایر خونی بیمارستان‌ها تامین شود.

وی افزود: البته نیاز به خون در شهرستان‌های استان بیشتر از مرکز استان است که امیدواریم با عنایت مردم‏‏، کاهش ذخایر خونی را رفع کنیم.

سیدسعید شاهرخی شنبه ۱۸ بهمن ماه در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کروناویروس همدان که با حضور فرمانداران ۱۰‌گانه استان برگزار شد، محدودیت های جدید کرونایی را اینگونه مطرح کرد: در شهرستان‌های با وضعیت رنگ بندی زرد، فعالیت گروه‌های شغلی سه و چهار همچنان ممنوع بوده و فعالیت‌های گروهای شغلی سه و چهار در شهرستان‌های با وضعیت نارنجی ممنوع است.

وی ادامه داد: کارکنان نهادهای دولتی در شهرستان‌های با وضعیت نارنجی با ظرفیت یک‌دوم به فعالیت خود ادامه دهند و کارکنان نهادهای دولتی در شهرستان‌های با وضعیت زرد، با ظرفیت دوسوم فعالیت داشته باشند.

شاهرخی با اشاره به اینکه فعالیت‌های آموزشی به‌صورت غیرحضوری و مجازی بوده و تمامی این مراکز تعطیل خواهند بود، مطرح کرد: اجرا و برگزاری فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی شامل نمازهای جمعه، مراسم آئینی و مذهبی در شهرهای وضعیت‌ زرد و نارنجی ممنوع است.

 

 

 

 

  • منبع خبر : ایسنا