هاشمی: دولت آمریکا درحال تزریق موادمخدر به جامعه سیاه‌پوستان است
هاشمی: دولت آمریکا درحال تزریق موادمخدر به جامعه سیاه‌پوستان است
مرضیه هاشمی گفت: دولت آمریکا مانند همان کاری که در افغانستان کرد، در حال آوردن مواد مخدر به مناطق سیاه‌پوست‌نشین است.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، مرضیه هاشمی در همایش  بزرگداشت حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی که روز گذشته در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، اظهار کرد: من بسیار خوب می دانم معنی حقوق بشر از نظر دولت امریکا چیست؟ زیرا در این کشور بزرگ شده‌ام و سیاه‌پوست هستم.  بسیاری از اتفاقاتی که در کشورهای مختلف رخ می‌دهد  را امریکا پیشتر در داخل کشورش امتحان کرده است. امروز بیش از ۴۳ میلیون نفر در امریکا زیر فقر هستند و هر موقع سیاه‌پوست‌ها  حرکتی انجام دادند سرکوب شدند.

وی افزود: در سال ۱۹۲۱ به بهانه اینکه یک پسر سیاه پوست به زن سفید پوست فحش داده است همه جارا  نابود کردند.

هاشمی ادامه داد: دولت امریکا شروع به آوردن مواد مخدر به مناطق سیاه پوست کرده و همین کار را در افغانستان می‌کند. ۱۹ سال است که امریکا در افغانستان است و مواد مخدر در این کشور رو به افزایش است. ایران  را در جاهای مختلف محکوم می‌کنند. خانواده‌های سیاه پوست از کوچکی به فرزندانشان می گویند که مواظب باشند.

وی افزود: هر روز ما شاهدیم که سیاه‌پوست‌ها کشته می‌شوند. من را به گونه‌ای دستگیر کردند که انگار من چه جنایتی کرده‌ام. چرا شما ادای حقوق بشر در می‌آورید؟ چرا مرا بی‌حجاب کردید؟ وقتی من می خواهم روسری سر کنم شما چه حقی دارید آنرا در بیاورید؟ مشکل اصلی آنها با من این است که طرفدار جمهوری اسلامی ایران هستم و کاملا مشکل اصلی‌شان با ایران است.

وی با بیان اینکه دنیا عوض شده است گفت: هر کسی که جلوی دشمنان می‌ایستد باید هزینه‌ای پرداخت کند. جمهوری اسلامی ایران هزینه بالایی را پرداخت کرده است. انشاالله جمهوری اسلامی ایران رویه‌اش را ادامه می دهد و خیلی ها متوجه می شوند که امریکا کیست و چی هست.

هاشمی در پایان گفت: ما انتظاری از امریکا نداریم البته از خودی انتظار داریم. ما باید پایبند باشیم و همیشه باید از حقوق بشر دفاع کنیم و آمادگی داشته باشیم.