هشدار ارتش اردن به کودتاچیان: اقدام علیه امنیت کشور را متوقف کنید
هشدار ارتش اردن به کودتاچیان: اقدام علیه امنیت کشور را متوقف کنید
ارتش اردن به ولیعهد سابق این کشور هشدار داد که هرگونه اقدام علیه «امنیت و ثبات» کشور را متوقف کند.

به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از رویترز، ارتش اردن بامداد روز یکشنبه در بیانیه ای که توسط خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شد، گفت که هشدار به شاهزاده حمزه (بن حسین) مبنی بر توقف هرگونه اقدام علیه «امنیت و ثبات» کشور بخشی از تحقیقات وسیع‌تر و ادامه دار امنیتی بود که طی آن یک وزیر سابق، یک عضو کوچک خاندان سلطنتی و تعدادی دیگر بازداشت شدند.

این در حالی است که شاهزاده حمزه در یک پیام ویدئویی گفته بود که در بازداشت خانگی بسر می‌برد و به او گفته شده که در خانه بماند و با هیچکس تماس نگیرد.

شاهزاده حمزه در این پیام ویدئویی که به زبان انگلیسی تهیه و توسط وکیل وی به شبکه بی بی سی تحویل داده شد، گفت که او در هیچگونه توطئه خارجی شرکت نداشته و نظام حاکم اردن را به فساد محکوم کرد.”هشدار ارتش اردن به کودتاچیان: اقدام علیه امنیت کشور را متوقف کنید”

گفتنی است، پیش از این «یوسف حنیتی» فرمانده ستاد مشترک ارتش اردن گزارشها در مورد بازداشت این شاهزاده اردنی را رد کرده اما گفته بود که به وی گفته شده تا «فعالیتهایی را که هدف آن ضربه زدن به امنیت و ثبات اردن است، متوقف کند».

 اردن طی شب گذشته آبستن حوادث ناگهانی بود. شاهزاده «حمزه بن حسین» بزرگترین پسر «ملک حسین» به اتهام دسیسه چینی برای سرنگونی برادر ناتنی خود «عبدالله دوم» بازداشت شد. دستگاه اطلاعاتی اردن همچنین به صورت شبانه حدود ۲۰ تَن دیگر را به اتهام «تهدید علیه ثبات کشور» دستگیر کرد.

در میان افراد بازداشت ‌شده اسامی شخصیت هایی همچون «شریف حسن بن زاید» یکی از اعضای خاندان سلطنتی اردن به همراه «باسم عوض الله» یکی از نزدیکان ملک عبدالله که مدتی در سمت وزیر دارایی اردن فعالیت کرده است، به چشم می‌خورد. مقامات اردنی بازداشت شاهزاده حمزه بن حسین را تکذیب کردند اما او با انتشار یک فایل صوتی ادعای آنها را رد کرد و گفت: «من درحال حاضر در بازداشت خانگی به سَر می برم. معتقدم که دولت حاکم یک دولت بی کفایت و فاسد» است.

  • منبع خبر : مهر