هند ۱۸۰ هزار نظامی دیگر به کشمیر اعزام کرد
هند ۱۸۰ هزار نظامی دیگر به کشمیر اعزام کرد

در حالی که ۴۶ روز از حبس خانگی مردم کشمیر توسط نظامیان هندی می‌گذرد دولت دهلی‌نو ۱۸۰ هزار نظامی دیگر به این منطقه اعزام کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از داون نیوز، دولت دهلی نو در تازه ترین اقدام خود علیه مردم کشمیر ۱۸۰ هزار نیروی نظامی به این منطقه اعزام کرد.

به این ترتیب تعداد رسمی نیروهای نظامی که در کشمیر حضور دارند و حکومت نظامی منطقه را مدیریت می کنند به یک میلیون و ۸۰ هزار نفر رسیده است.

گزارش ها حاکی است علی رغم دستور صریح دادگاه عالی هند مبنی بر لغو حکومت نظامی و آزاد شدن مردم از حبس خانگی اجباری دولت و نظامیان هندی هنوز هم حکومت نظامی را در منطقه ادامه می دهند.

از زمان آغاز حکومت نظامی در کشمیر تاکنون ۴۶ روز می گذرد و در این مدت دولت هند حداقل ۶ هزار نفر از آزادی خواهان و مردم منطقه را به بهانه های مختلف دستگیر کرده که بین آنها بیش از ۲۰۰ سیاستمدار نیز حضور دارند.

مردم منطقه با کمبود شدید دارو و مواد غذایی مواجه هستند و روزانه تعدادی از بیماران به دلیل نرسیدن مواد غذایی و دارویی جان خود را از دست می دهند.

گفتنی است علی رغم وجود حکومت نظامی سنگین و استفاده نیروهای هندی از تفنگ های ساچمه ای و گاز اشک آور روزانه حداقل ۲۰ تظاهرات بزرگ در منطقه علیه اشغال گری هند انجام می شود.

هند طی ۳ دهه اخیر ۱۰۰ هزار نفر را در کشمیر کشته و باعث مفقود الاثر شدن ۱۰ هزار نفر دیگر شده است.