هوای تهرانی‌ها آخر هفته سالم خواهد بود
هوای تهرانی‌ها آخر هفته سالم خواهد بود

روز پنجشنبه سوم اسفند ۹۶، هوای تهران سالم است و وزش باد موثر و بارش پراکنده و خفیف انتظار می رود.  لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این باره گفت: روز چهارشنبه هوای تهران با شاخص ۸۰ در شرایط استاندارد بود و بر اساس پیش‌بینی ها آخر هفته نیز به شاخص آلودگی […]

روز پنجشنبه سوم اسفند ۹۶، هوای تهران سالم است و وزش باد موثر و بارش پراکنده و خفیف انتظار می رود.

 لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این باره گفت: روز چهارشنبه هوای تهران با شاخص ۸۰ در شرایط استاندارد بود و بر اساس پیش‌بینی ها آخر هفته نیز به شاخص آلودگی هوا افزوده نخواهد شد.

به گفته وی، از ابتدای سال جاری تا روز چهارشنبه، هوا ۱۳ روز پاک، ۲۲۱ روز سالم، ۹۶ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۸ روز ناسالم برای همه بوده است. بدین ترتیب هوا در ۳۳۸ روز گذشته از سال ۹۶، ۶۹ درصد تمیز و ۳۱ درصد آلوده بوده است.

همچنین حسین شهبازی مدیر واحد پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درباره وضعیت هوای آخر هفته گفت: نتایج پارامترهای هواشناسی پیش بینی شده برای ایستگاه مهرآباد نشان دهنده وزش باد مؤثر با بزرگی بین ۳ تا ۵ متربرثانیه در برخی ساعات چهارشنبه بود. به تدریج تا روز پنجشنبه بر میزان ناپایداری جوی افزوده شده و در برخی ساعات وزش باد موثر و بارش پراکنده و خفیف انتظار می رود.

این شرایط در روز جمعه کم وبیش ادامه خواهد داشت و برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید با بزرگی بین ۵ تا ۷ متربرثانیه از سمت نواحی شمال شرقی و بارش پراکنده پیش بینی می شود. همچنین دما تا روز آینده افزایش جزئی خواهد یافت. بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی روز پنجشنبه وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط مطلوبی قرار می‌گیرد.