هیچکس قصد جنگ با اوکراین را ندارد
هیچکس قصد جنگ با اوکراین را ندارد
سخنگوی کاخ کرملین امروز (یکشنبه) گفت، هیچکس قصد ندارد علیه اوکراین جنگ به راه بیندازد و هیچکس چنین احتمالی را بررسی نمی‌کند.

به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی روسیا ۱ تاکید کرد: ادعاهایی مبنی بر بی‌فایده بودن توافقنامه‌های مینسک نه تنها در روسیه بلکه در فرانسه و آلمان هم با بهت و سردرگمی روبرو شده است.”هیچکس قصد جنگ با اوکراین را ندارد”

پسکوف گفت: روسیه اختلاف‌نظرهایی با آلمان و فرانسه درخصوص دونباس (شرق اوکراین) دارد اما به طور کلی مواضع ما مشابه است.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه تاکید کرد که هیچکس قصد ندارد علیه اوکراین جنگ به راه بیندازد و هیچکس چنین احتمالی را بررسی نمی‌کند.

پسکوف همچنین در رابطه با اختلاف داخلی در خود اوکراین گفت: هیچکس هم احتمال وقوع یک جنگ داخلی در اوکراین را نمی‌پذیرد.کرملین: هیچکس قصد جنگ با اوکراین را ندارد”

او گفت، روسیه هرگز در تحولات دونباس نقشی نداشته اما تاکید کرد که “روسیه همواره گفته که در رابطه با سرنوشت روس‌ زبان‌های ساکن در جنوب شرق این کشور ساکت نخواهد ماند.”

به گفته او، اطلاعیه اوکراین مبنی بر حشو خواندن توافق‌های مینسک نه تنها روسیه بلکه فرانسه و آلمان را هم که از طرفین فرمت نرماندی هستند، بهت‌زده کرد.

به نقل از خبرگزاری المعلومه، علاء الربیعی، از نمایندگان فراکسیون سائرون تصریح کرد: ائتلاف سائرون مخالف حضور هرگونه نیروهای بیگانه یا آمریکایی در عراق است و ما به همراه گروه‌های سیاسی دیگر با یک مصوبه پارلمانی که مبنی بر مخالفت با حضور هرگونه نیروهای بیگانه در عراق صادر شد، این مساله را بیان کردیم.

وی ادامه داد: ادامه حضور آمریکا در عراق راه را در مقابل کشورهای منطقه جهت مداخله در امور و حاکمیت کشور باز می‌کند.

الربیعی خاطرنشان کرد: نیروهای قهرمان ما از میان ارتش و پلیس و حشد شعبی و گروه‌های امنیتی دیگر قادر به حفاظت از امنیت و مرزهای کشور هستند.

پیشتر کاطع الرکابی، عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق روز شنبه گفت که این کمیسیون منتظر نتایج صادره از مذاکرات آمریکا و عراق درمورد خروج نیروهای این کشور از عراق است.

  • منبع خبر : ایسنا