واکنش فدراسیون جهانی والیبال به دیدار ایران با سامورایی‌ها
واکنش فدراسیون جهانی والیبال به دیدار ایران با سامورایی‌ها
تیم ملی والیبال ژاپن در بازی اول از هفته نخست رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ به مصاف تیم ملی والیبال ایران خواهد رفت.

تیم ملی والیبال ژاپن در بازی اول از هفته نخست رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ به مصاف تیم ملی والیبال ایران خواهد رفت.

به گزارش ایسنا، هفته اول لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۳ درحالی کار خود را آغاز خواهد کرد که در هفته نخست این مسابقات تیم‌های مردان در دو شهر اوتاوا ( کانادا) و ناگویای ( ژاپن) به مصاف هم خواهند رفت. این رقابت‌ها  سه شنبه ۱۶ خرداد کار خود را دنبال می‌کند.

تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی خود در هفته نخست لیگ‌ملت‌های ۲۰۲۳ والیبال به مصاف تیم والیبال ژاپن خواهد رفت. این مسابقه که از فردا سه‌شنبه ۱۶ خرداد از ساعت ۱۴:۱۰ به وقت ایران آغاز می‌شود حساسیت بالایی برای هر دو تیم دارد.

فدراسیون جهانی والیبال در خصوص رقابت حساس ایران و ژاپن نوشت:  پس از شش روز رقابت در والیبال زنان قرار است پس از یک استراحت یک روزه، شهر ناگویا خود را برای شش روز دیگر رقابت در سطح بالا آماده کند؛ این بار با حضور هشت تیم از بهترین تیم های ملی مردان جهان. بلغارستان و چین در اولین بازی از گروه دوم به مصاف هم خواهند رفت. این بازی افتتاحیه برای هر دو تیم مهم است.

فدراسیون جهانی والیبال ادامه داد: قطعا هیجان در ناگویا برای دومین بازی این گروه افزایش خواهد یافت چرا که تیم میزبان (ژاپن) برای بازی افتتاحیه خود به زمین مسابقه خواهد رفت.  ژاپن با رقیب قاره‌ای خود یعنی ایران بازی خواهد کرد. هواداران خانگی مشتاق این هستند که ببینند یوکی ایشیکاوا، یوجی نیشیدا، تاکاهاشی و بقیه هم‌تیمی‌هایشان  چگونه رقابت خواهند کرد. ایران هم بازیکن قدرتمند مانند امین اسماعیل نژاد و  بازیکن باتجربه مانند سید محمد موسوی را دارد. البته سکوها برای تمام بازی های تیم میزبان مملو از هواداران ژاپنی خواهند بود.

فدراسیون جهانی ادامه داد: اما داغ ترین دیداری که ژاپنی‌ها انتظار دارند یکشنبه  ۲۱ خرداد است زمانی که در بازی پایانی هفته اول، ژاپن به مصاف فرانسه قهرمان المپیک و مدافع عنوان قهرمانی VNL خواهد رفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از TBS،یوکی ایشیکاوا ستاره والییال ژاپن که در لیگ ایتالیا توپ می‌زند در خصوص لیگ‌ملت‌های والیبال ۲۰۲۳ گفت: بزرگترین هدف امسال تیم ملی والیبال ژاپم راهیابی به مسابقات مقدماتی المپیک پاریس است، اما در لیگ ملت‌ها  می‌خواهم به شیوه ای خوب بجنگم تا به مسابقات مقدماتی المپیک راه پیدا کنم. ما برای مرحله نهایی هدف داریم.

همچنین یوجی نیشیدا درباره لیگ‌ملت‌های ۲۰۲۳ گفت: نبرد برای حضور در المپیک امسال بسیار مهم خواهد بود بنابراین همه ما باید برنده و پیروز شویم.

آی تاکاهاشی دیگر ملی‌پوش والیبال ژاپن گفت: من می خواهم سخت کار کنم تا به طور پیوسته خودم را تکامل دهم. می‌خواهم به طور قاطع تصمیم بگیرم که هدف تیم برای حضور در المپیک پاریس کجاست. من می‌خواهم کمک کنم و تمام تلاشم را انجام دهم.