ورود ۱۵۰ خودروی نظامی آمریکا به عراق
ورود ۱۵۰ خودروی نظامی آمریکا به عراق
انتقاد فرمانده عملیات بغداد از وارد کردن کودکان به تظاهرات، دستگیری ۱۵۰ عنصر نفوذی در تظاهرات کربلا، ورود ۱۵۰ خودروی نظامی آمریکا به عراق، استعفای پنج نفر از اعضای شورای استان نجف اشرف و برقراری منع آمد و شد در کربلا از جمله خبرهای عراق است.

عراق|دستگیری ۱۵۰ عنصر نفوذی در تظاهرات کربلا/ ورود ۱۵۰ خودروی نظامی آمریکا به عراق

انتقاد فرمانده عملیات بغداد از وارد کردن کودکان به تظاهرات، دستگیری ۱۵۰ عنصر نفوذی در تظاهرات کربلا، ورود ۱۵۰ خودروی نظامی آمریکا به عراق، استعفای پنج نفر از اعضای شورای استان نجف اشرف و برقراری منع آمد و شد در کربلا از جمله خبرهای عراق است.

به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد، شبکه السومریه به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کرد که نیروهای یگان مبارزه با تروریسم وارد استان کربلای معلی شده و در این استان مستقر شده‌اند.

شایعه دخالت صربستان در تظاهرات عراق

وزارت خارجه صربستان خبرها مبنی بر دخالت این کشور در تظاهرات عراق را تکذیب و آن را ادعاهای شوم توصیف کرد. وزارت خارجه صربستان در بیانیه خود اعلام کرد به استقلال عراق احترام گذاشته و در روند سیاسی این کشور دخالت نمی‌کند.

در این بیانیه آمده است وزارت خارجه جمهوری صربستان و سفارت کشور در بغداد به شدت ادعاهای شوم برخی افراد غیر مسئول را که تلاش می‌کنند میان جمهوری صربستان و اعتراضات مردمی در عراق ارتباط برقرار کنند، تکذیب می‌کند.

این بیانیه آورده است صربستان با تاکید بر احترام به استقلال عراق تحت هیچ شرایطی در روند سیاسی این کشور دخالت نمی کند و درباره دستیابی به راه حل سیاسی مسالمت آمیز در اسرع وقت برای بحران کنونی ابراز امیدواری می‌کند

رایزنی بارزانی و الفیاض درباره اوضاع سیاسی عراق و منطقه

مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان در دیدار با فالح الفیاض مشاور امنیت ملی عراق درباره آخرین اوضاع سیاسی و آخرین تغییرات امنیتی و سیاسی در سطح عراق و منطقه رایزنی کرد.

حزب دموکرات کردستان امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد بارزانی از فالح الفیاض استقبال کرد که طی آن به ادامه تهدیدها و خطرات تروریسم و تاثیرات منفی آن بر امنیت و ثبات عراق و منطقه پرداخته شد.

این بیانیه افزود دو طرف در این دیدار به روابط میان اربیل و بغداد پرداختند و بر ضرورت ادامه و تقویت این روابط به منظور رسیدن به راه حل ریشه ای برای تمام مشکلات موجود میان آنها تاکید کردند.

دو طرف همچنین در این دیدار به تبادل نظر درباره تظاهرات بغداد و برخی استان‌ها پرداخته و بار دیگر بر حمایت از عادل عبدالمهدی نخست وزیر و تلاش‌هایش برای اجرای اصلاحات و برآورده شدن خواسته های مشروع شهروندان و تظاهرکنندگان تاکید کردند.

انتقاد فرمانده عملیات بغداد از وارد کردن کودکان به تظاهرات

قیس المحمداوی فرمانده عملیات بغداد از وارد کردن کودکان مدارس ابتدایی در تظاهرات انتقاد کرد و از تظاهرکنندگان خواست به ایست‌های امنیتی و اموال عمومی نزدیک نشوند.

استعفای پنج عضو شورای استان نجف

السومریه همچنین از استعفای پنج نفر از اعضای شورای استان نجف اشرف خبر داد.

خبر دیگر اینکه دستگاه قضایی حکم احضار دو وزیر سابق و برخی نمایندگان کنونی پارلمان را صادر کرده است.

منع آمد و شد در کربلای معلی

السومریه همچنین از برقراری مقررات منع آمد و شد در کربلای معلی از امشب خبر داده است.

شورای استان کربلای معلی تاکید کرده است که منع آمد و شد شامل زائران عتبات مقدسه نمی‌شود.

دستگیری ۱۵۰ عنصر نفوذی در تظاهرات کربلا

دستگاه‌های امنیتی کربلای معلی هم از دستگیری ۱۵۰ فرد نفوذی در تظاهرات و تحویل اکثریت آنها به دستگاه قضایی خبر دادند. این نهادها تصریح کردند بیشتر این افراد از خارج از استان کربلای معلی وارد شده بودند.

رسانه‌های عراق همچنین از ورود ۱۵۰ دستگاه خودرو و کامیون وابسته به ارتش آمریکا از سوریه به عراق خبر داده‌اند.