وزارت ارشاد پاسخگوی گرانی کاغذ باشد
وزارت ارشاد پاسخگوی گرانی کاغذ باشد
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پاسخگوی علت گرانی کاغذ باشد و ضمن تأمین کاغذ موردنیاز ناشران و مؤلفان از طریق واردات، زمینه خودکفایی در این عرصه را فراهم کند.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد حجت‌الاسلام احمد سالک درباره علت گرانی کاغذ اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پاسخگوی وضعیت فعلی نرخ و موجودی کاغذ در کشور باشد، چرا که کاغذ یکی از کالاهای اساسی است و باید به حد کافی در کشور موجود باشد.

وی با بیان اینکه با توجه به عدم رفع نیاز کاغذ بازار، نیازمند واردات کاغذ هستیم، ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید واردات کاغذ را ساماندهی کند و بر آن نظارت داشته باشد تا مشکلی در این عرصه ایجاد نشود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: اخیراً وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی را به مجلس داده است مبنی بر اینکه حدود ۷۰ هزار تن کاغذ قرار است وارد کشور شود که بعضاً هم وارد گمرکات شده است.

سالک با بیان اینکه این کاغذهای وارداتی باید بخش اعظمی از نیازمندی‌های ناشران و مؤلفان را تأمین کند، گفت: مسئله مهم‌تر نظارت بر توزیع کاغذ در سطح کشور است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: طبق خبرهای واصله سهمیه توزیع کاغذها را به مرکز استان‌ها داده‌اند و قرار است متناسب با نیاز شهرها و بخش‌های آن استان، این توزیع صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه ما باید به سمت خودکفایی در بازار کاغذ برویم، گفت: در صورتی که در این زمینه خودکفا نشویم، استکبار جهانی مشکلاتی را در این زمینه برای کشورمان ایجاد می‌کند و ما نباید به خارج از کشور متکی باشیم و باید هر چه سرمایه داریم، صرف تقویت تولید داخلی کنیم.

  • منبع خبر : مهر