وزیر راه و شهرسازی: ۹۰۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح بازآفرینی شهری احداث می‌شود
وزیر راه و شهرسازی: ۹۰۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح بازآفرینی شهری احداث می‌شود
وزیر راه و شهرسازی گفت: ۹۰۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح بازآفرینی شهری احداث می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، محمد اسلامی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از ۸۰۰ واحد مسکن مهر و ۱۹ نیروگاه خورشیدی مرتبط با بنیاد مسکن خراسان رضوی اظهار داشت: یکی از مواردی که برای بودجه سال آینده پیش‌بینی شده این است که حدود ۱۰۰ هزار میلیارد ریال به ساخت مسکن اختصاص پیدا کند که خوشبختانه مجلس نیز با این مسئله موافقت کرده است.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: یکی از مهمترین مطالباتی که در حوزه مسکن وجود دارد این است که زمینه برای تهیه مسکن برای اقشار ضعیف و کم درآمد فراهم شود و این حوزه چون با معیشت مردم مرتبط است را پیگیر هستیم و در امور مرتبط با مردم اجازه نداریم تعلل به خرج دهیم.

اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های خود را در آغاز شروع به کار در وزارت راه و شهرسازی اتمام مسکن مهر قرار دارم و از سوی دیگر برنامه‌ریزی برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی نیز در دستور کار قرار گرفت تا تعادل مناسبی در زمینه عرضه و تقاضای مسکن ایجاد شود.

وی بیان کرد: تامین مسکن اقشار محروم و کم درآمد نیز یکی دیگر از اولویت‌هایی است که از سوی وزارت راه و شهرسازی دنبال می‌شود و در این راستا شاهد هستیم که امروز ۶۲۰ واحد مسکونی در خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید.

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از مشکلات این عرصه، کمبود بودجه دولتی است اما زمانی که عرضه زمین و صدور مجوزهای لازم وجود داشته باشد می‌‌توان بهتر به سمت تحقق اهداف وزارت راه و شهرسازی رفت.

اسلامی با اشاره به آغاز طرح بازآفرینی شهری در مناطق کم برخوردار و بافت‌های فرسوده تصریح کرد: در قالب این طرح، ۹ هزار واحد مسکونی احداث می‌شود که قطعا نقش بسزایی در زمینه مقابله با حاشیه نشینی خواهد داشت؛ علاوه بر این در حریم شهرهای بزرگ می‌توان با تامین زیرساخت‌های لازم شهرهای جدید راه‌اندازی کرد و اینک ۲۱ شهر جدید در کشور وجود دارد و اگر از هر استانی در این زمینه پیشنهادی وجود داشته باشد آن را بررسی می‌کنیم.

  • منبع خبر : تسنیم