وزیر کشور: تراز اقتصادی و تجاری کشور مثبت شد
وزیر کشور: تراز اقتصادی و تجاری کشور مثبت شد

وزیر کشور با اشاره به افزایش تولید و صادرات در کشور گفت: امسال تولید و صادرات در ابعاد گوناگون در کشور افزایش یافته که این مهم سبب مثبت شدن تراز اقتصادی و تجاری شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با قدردانی از تلاش مسئولان […]

وزیر کشور با اشاره به افزایش تولید و صادرات در کشور گفت: امسال تولید و صادرات در ابعاد گوناگون در کشور افزایش یافته که این مهم سبب مثبت شدن تراز اقتصادی و تجاری شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با قدردانی از تلاش مسئولان استان بوشهر در مدیریت برنامه‌ها و بخش‌های مختلف جامعه اظهار داشت: مهم‌ترین مسئله‌ای که دشمنان روی آن تاکید دارند اعتراضات و ایجاد یاس و ناامیدی در  میان مردم است.

وی، با بیان اینکه یکی از هدف‌گذاری‌های اصلی  تحریم اقتصادی ایجاد نارضایتی در جامعه است، گفت: در این زمینه  با توجه به وجود ظرفیت‌های بسیار بالا در کشور باید بهره‌وری را افزایش داد.

وزیر کشور افزایش تولید و صادرات را یکی از راهکارهای مهم در راستای مقابله با تحریم‌ها دانست و تصریح کرد: امسال تولید و صادرات در ابعاد گوناگون در کشور افزایش یافته که این مهم سبب مثبت شدن تراز اقتصادی و تجاری شده است.

رحمانی‌فضلی با تاکید بر نقش مهم وحدت و انسجام در ناکام گذاشتن اهداف دشمنان به ویژه آمریکا افزود: وحدت و انسجام داخلی در جامعه بسیار مهم است چرا که اگر این مهم نباشد، امنیت در کشور دچار خلل  و اهداف دشمن محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه دشمن به‌صورت مستقیم در حوزه امنیتی  ایران سرمایه‌گذاری می‌کند، خاطر‌نشان کرد:  دشمن در ایجاد مشکلات  امنیتی در کشور، با وجود نیروهای قوی امنیتی، اطلاعاتی، عملیاتی و مردم نتوانسته بهره لازم را ببرد.

وزیر کشور بیان کرد: به جزء تحریم‌ها، دشمن به صورت مستقیم در حوزه امنیت سرمایه‌گذاری می‌کند و روی این مهم متمرکز شده ولی تاکنون نتوانسته کاری را انجام دهد.

رحمانی‌فضلی‌ با قدردانی از هماهنگی و اتحاد مطلوب میان نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، نمایندگان مجلس و مسئولان استان بوشهر تصریح کرد: خوشبختانه این هماهنگی و اتحاد سبب شده استان بوشهر کوچک‌ترین مشکلات امنیتی نداشته باشد.

وی نقش آیت‌الله صفایی بوشهری در تقویت اتحاد و انسجام در استان بوشهر را بسیار مهم دانست و افزود: نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها نقش مهم و تاثیرگذاری در اتحاد، انسجام و هماهنگی دارند که الحمدالله آیت‌الله صفایی‌بوشهری در این زمینه نقش خوب و مطلوبی ایفاء کرده‌اند.

وزیر کشور با بیان اینکه سه پایه اصلی کار و  تلاش در  استان‌ها نماینده ولی فقیه، استاندار و نمایندگان مجلس هستند، تاکید کرد: این انسجام در استان بوشهر بسیار مطلوب و خوب است که در عمر ۵ ساله  دولت به عنوان وزیر کشور در دولت یازدهم و دوازدهم هیچ وقت عدم وحدت و ناامنی از استان بوشهر مشاهده نشده است.