پادشاه اردن: روابط‌مان با سوریه به روال قبلی باز می‌گردد
پادشاه اردن: روابط‌مان با سوریه به روال قبلی باز می‌گردد

پادشاه اردن ابراز امیدواری کرد که اوضاع در سوریه و عراق به شکل چشمگیری بهبود یابد. ه گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از رای‌الیوم، «عبدالله دوم» پادشاه اردن، روز گذشته در دیدار با خبرنگاران، گفت: «روابط‌مان با سوریه به روال قبلی بازخواهد گشت. ما برای سوریه بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم و امیدواریم امور به حالت طبیعی […]

پادشاه اردن ابراز امیدواری کرد که اوضاع در سوریه و عراق به شکل چشمگیری بهبود یابد.

ه گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از رای‌الیوم، «عبدالله دوم» پادشاه اردن، روز گذشته در دیدار با خبرنگاران، گفت: «روابط‌مان با سوریه به روال قبلی بازخواهد گشت. ما برای سوریه بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم و امیدواریم امور به حالت طبیعی خود بازگردد. همچنین اوضاع در عراق به شکل چشمگیری بهبود یافته است. ما دایما در تماس با آنها به منظور باز کردن بازارها برای( فروش) محصولات‌مان هستیم. ان‌شاء الله، نخست‌وزیر( اردن) تا پایان سال جاری( میلادی) عازم بغداد خواهد شد.»

روابط امان و دمشق، از زمان آغاز بحران در سوریه در سال ۲۰۱۱ و ورود تروریست‌های چند ملیتی به این کشور، دچار تنش شد به نحوی‌که نیروهای طرفین در سال ۲۰۱۲ با یکدیگر درگیری شدند.

اردن در سال ۲۰۱۴ همچنین «بهجت سلیمان» سفیر سوریه در امان را اخراج کرد و تاکنون کسی جایگزین وی نشده است.

این در حالی‌‌ست که از چند ماه پیش، مقام‌های اردنی تحرکات برای عادی‌سازی روابط با سوریه را آغاز کرده‌‌اند. اخیرا یک هیات پارلمانی اردنی به دمشق سفر کرد. یکی از تجار اردنی که به دستور رئیس‌جمهوری سوریه برای یک دوره طولانی بازداشت شده بود به همراه این هیات به کشورش بازگردانده شد.