پاسکاری ترامپ و منافقین در فضای مجازی علیه ایران
پاسکاری ترامپ و منافقین در فضای مجازی علیه ایران
رئیس جمهور آمریکا در ادامه سیاست دولت خود در قبال ایران، علنا در فضای مجازی با گروه‌های تروریستی علیه تهران همکاری می‌کند.

پاسکاری ترامپ و منافقین در فضای مجازی علیه ایران

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سیاست دولت خود در قبال ایران، علنا در فضای مجازی با گروه‌های تروریستی علیه تهران همکاری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سه شنبه شب هفته گذشته پس از اظهارات تهدیدآمیز خود مبنی بر دستور حمله به نیروهای آمریکایی علیه کشتی های ایرانی در منطقه، توییت یکی از حسابهای متعلق به گروهک تروریستی منافقین را که به تمجید و حمایت از اظهارات جنگ طلبانه وی پرداخته بود، بازنشر (ریتوییت) کرد.

این اقدام معنادار رئیس جمهور آمریکا حتی مورد انتقاد برخی محافل در داخل آمریکا قرار گرفت و عده ای ترامپ را بخاطر بازنشر توییت یه گروهک تروریستی سرزنش کردند.

اما نکته اینجاست که فرد دارنده حساب کاربری (تحت عنوان حشمت علوی) هم وجود خارجی ندارد و هم متعلق به گروهک تروریستی منافقین است که توسط چندین نفر از اعضای این فرقه مدیریت می شود.

البته این اولین بار نیست که مقامات ارشد آمریکایی به این حساب کاربری یا حساب های کاربری مشابه رجوع می کنند. چند سال پیش کاخ سفید برای توجیه سیاست خود در قبال ایران و نقض برجام به مقاله ای که توسط حشمت علوی در مجله فوربس منتشر شده بود، استناد کرد. این ماجرا هم آن زمان سر و صدای زیادی را به پا کرد.

پایگاه آمریکایی «اینترسپت» در ۹ ژوئن ۲۰۱۹ در گزارشی به نقل از دو منبع درباره این حساب کاربری نوشت: «به بنظر می رسد حشمت علوی وجود خارجی ندارد. شخصیت علوی در اصل عملیات پروپاگاندا است توسط گروه مجاهدین خلق (منافقین) اجرا می شود.»

این گزارش به نقل از حسن حیرانی، یکی از اعضای ارشد جدا شده از گروهک تروریستی منافقین نوشت که این حساب توسط «یک تیم از اعضای مجاهدین خلق» مدیریت می شود.

حشمت علوی که وجود خارجی ندارد توسط رسانه های آمریکایی و سعودی به عنوان «فعال ایران حامی حقوق برابر» معرفی شده و مقالات متعددی را در فوربس، هیل، دیلی کالر، فدرالیست، و رسانه سعودی العربیه منتشر کرده است.

جالب است زمانی که کاربران در شبکه های اجتماعی و رسانه ها خواستار افشای هویت یا ارائه سندی دال بر وجود خارجی حشمت علوی شدند، این حساب کاربری گفت که هویت و عکس واقعی خود را افشا نخواهد کرد. این حساب کاربری حتی ابایی در حمایت از گروهک منافقین نداشته است و علنا در مطالبی از این گروهک حمایت کرده است.

حشمت علوی هیچ وقت حتی حاضر به مصاحبه یا حضور در رسانه های ضدایرانی برای مصاحبه نشده است. به نظر می رسد که گروهک منافقین از این کاربر برای انتشار مطالب ضدایرانی در رسانه های خارجی به ویژه آمریکایی استفاده کرده و از این طریق عمدتا از سیاست فشار حداکثری بر مردم ایران یا جنگ علیه ایران حمایت کرده است.

پس از افشای این ماجرا در سال گذشته و علنی شدن موضوع، برخی از رسانه ها، مطالب منتشر شده تحت عنوان حشمت علوی را از خروجی خود حذف کردند، اما جالب است که این حساب کاربری همچنان در توییتر فعال است. این در حالی است که شبکه های اجتماعی از جمله یوتیوب، اینستاگرام، فیسبوک و توییتر حساب های کاربری، کاربران واقعی ایرانی را به بهانه های سیاسی یا حتی بدون بهانه مسدود کرده‌اند. به ویژه در چند ماه اخیر حساب کاربری هزاران ایرانی در اینستاگرام، فیسبوک و حتی توییتر بسته شده است که متعلق به خبرنگاران، اساتید دانشگاه و افراد حقیقی و حقوقی بوده است که وجود خارجی داشته‌اند.

اما سوال اینجاست که چرا تا بحال یک حساب کاربری غیرواقعی و جعلی که توسط یک گروهک تروریستی مدیریت می شود، همچنان پابرجاست. نه تنها پابرجاست، بلکه رئیس جمهور آمریکا همچنان به آن استناد می کند. یافتن پاسخ این سوال چندان سخت نیست. چون این حساب کاربری علیه ایران فعالیت می کند و سیاست‌های دولت آمریکا علیه مردم ایران، چه تحریم چه گزینه نظامی، را توجیه و از آنها حمایت می کند.

روند فوق استاندارد دوگانه دولتهای غربی و همچنین شبکه های اجتماعی در قبال ایران را به وضوح به تصویر می کشد. مقامات ارشد آمریکایی علنا در زمین شبکه های اجتماعی – اینجا توییتر – علیه ایران با گروههای تروریستی همکاری می کنند و کَک هیچ دولتی هم در غرب نمی گزد. جالب است که همین کشورها در مقاطع مختلف ایران را متهم به حمایت از تروریسم می کند. در حالی که ایران بیشترین نقش را در شکست تروریسم داعش (ساخته غرب) در منطقه داشته است.

از طرفی در زمانی که ایران و جهان بخاطر شیوع ویروس کرونا درگیر یک بحرانی انسانی هستند. این امر نشان می دهد، آمریکایی ها، حتی در حین بحرانی انسانی و در زمانی که مردم بیگناه جان خود را از دست می دهند، با اعمال تحریم های جدید و همکاری با گروههای ترویستی، از آسیب زدن به ایران دست بر نمی دارند. بلکه به دنبال رسیدن به هدف سیاسی خود با استفاده از هر وسیله ای هستند. همزمان در رسانه ها هم برای کمک به مردم ایران اعلام آمادگی می کنند! هر چند که بخشی از این مواضع و اظهارات علاوه بر تشدید و توجیه فشارها بر ایران، تلاشی در راستای فرار از بحران کرونا در داخل آمریکا به واسطه موضوعات سیاست خارجی است.

آمریکا هیچ وقت در زمینه تناقض در زمینه مواضع و اقدامات در قبال ایران چیزی کم نگذاشته است. از طرفی داعش را ساخته و پرداخته است، اما ایران را متهم به حمایت از تروریسم در منطقه کرده است. از گروهک تروریستی منافقین حمایت مادی و رسانه ای کرده است، اما باز ایران را به گسترش تروریسم متهم کرده است. در بحبوحه بحران انسانی علیه ایران تحریم اعمال کرده است، اما همزمان برای کمک به مردم اعلام آمادگی کرده و دولت ایران را مانع اصلی آن معرفی کرده است. هم بمب اتم ساخته و هم از آن استفاده کرده است، اما برنامه صلح آمیز هسته ای ایران را مشکوک خوانده است. به کشورهای منطقه حمله نظامی کرده و مقامات رسمی کشورهای منطقه را در اقدام های جنگی ترور کرده است، اما از نفوذ ایران در منطقه گلایه کرده است. و این لیست بلند از تناقض های آمریکا می تواند به کتابی مفصل تبدیل شود. اما چون هدف ایران است، غرب این موضوع را نادیده می گیرد. از طرفی منافقین، دوستان خوبی را در پایتخت های غربی و کاخ سفید پیدا کرده اند.