پاندمی مصدومیت
پاندمی مصدومیت
استقلال با همه‌گیری عجیبی به نام "مصدومیت" مواجه شده و هر هفته یک یا دو بازیکن خود را به دلایل مختلف از دست داده است.

پاندمی مصدومیت

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد از تیم پرمهره محمود فکری پنج، شش بازیکن مصدوم هستند و هر هفته به شمار این بازیکنان اضافه می‌شود. مصدومیت ها مربوط به زمان مسابقه هم نیست و بعضا در هنگام تمرینات این اتفاق رخ می‌دهد و یا مصدومیت قدیمی برخی از بازیکنان تشدید می‌شود.

این پاندمی در شرایطی برای استقلال شکل گرفته که این تیم فصل جدید را با تعداد زیادی بازیکن باکیفیت شروع کرد ولی با گذشت پنج هفته از فصل، نیمکت فکری خالی از ستاره شده و او در بازی های اخیر به بازیکنان جوانی مانند فردین رابط، سبحان خاقانی و … میدان داده است.

در بین مصدومان، استقلال در دیدار با صنعت نفت بهترین گلزن فصل گذشته کاپیتان خود را هم در اختیار نداشت تا به طور کامل خط حمله این تیم مختل شود. آخرین دیدار این تیم در لیگ برتر، یک مصدوم دیگر را هم برای استقلال به دنبال داشت؛ مهدی قایدی، تاثیرگذارترین بازیکن فصل گذشته که در این فصل هم مهره کلیدی تیمش در خط حمله بوده، با مصدومیت از زمین خارج شد. با این اتفاق، تعداد مصدومان استقلال از پنج به شش نفر افزایش یافت.

البته فعلا محمود فکری باید خوشحال باشد که چند تن از بازیکنان این تیم مصدومیت خود را پشت سر گذاشته‌اند چرا که به گفته پزشک استقلال، وریا غفوری، فرشید اسماعیلی و مهدی قایدی با رفع مصدومیت می‌توانند در تمرینات این تیم شرکت کنند و مشکل سیاوش یزدانی هم برطرف شده است ولی فعلا وضعیت شیخ دیاباته و مسعود ریگی مشخص نیست.

با این اتفاقات، آبی‌ها از این پس نگران بازیکنان خود خواهند بود؛ بازیکنانی که در هفته‌های اخیر نشان دادند احتمال مصدومیت‌شان بیش از رقباست و شاید در ۲۵ هفته آینده باز هم مصدومیت گریبان آن‌ها را بگیرد.

* فکری به سرنوشت مظلومی دچار می‌شود؟

درباره دلایل مصدومیت استقلالی‌ها صحبت‌های مختلفی وجود دارد؛ از زمین تمرین بی‌کیفیت، بدنسازی دیرهنگام و تمرینات سنگین. هنوز به طور دقیق مشخص نیست که چرا استقلال در فصلی که با وجود بازیکنان متعدد توانمندی لازم برای قهرمانی را دارد، دچار این مشکل شده است.

این اتفاق یادآور فصل ۹۰-۹۱ است که پرویز مظلومی با داشتن بازیکنان متعدد تا میانه‌های فصل صدرنشین لیگ بود اما مصدومیت بازیکنان مختلف جان استقلال را گرفت و آبی‌ها در پایان فصل از رسیدن به قهرمانی بازماندند. بدون شک در این وضعیت پرویز مظلومی می‌تواند به عنوان کسی که چنین وضعیتی را در گذشته تجربه کرده، محمود فکری را از مشکل اصلی تیمش آگاه کند.

استقلال هنوز در ابتدای فصل است و برای پشت سر گذاشتن ۲۵ هفته باقی مانده و همین طور لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی، نیاز به همه این بازیکنان دارد تا نیروی خود را به طور مساوی میان تمام داشته‌هایش تقسیم کند و فشار بیش از حد به برخی بازیکنان وارد نشود.

  • منبع خبر : ایسنا