پرسپولیس یک- اولسان هیوندای یک
پرسپولیس یک- اولسان هیوندای یک
تیم‌های پرسپولیس و اولسان هیوندای از ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه الجنوب قطر دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا را آغاز کردند.

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا امروز از ساعت ۱۵:۳۰ میان تیم‌های پرسپولیس ایران و اولسان هیوندای کره‌جنوبی آغاز شد. قضاوت این مسابقه بر عهده عبدالرحمان الجاسم، داور ۳۳ ساله قطری است که دو کمک داور و داور VAR از قطر نیز او را همراهی می‌کنند.”پرسپولیس یک- اولسان هیوندای یک”

با تصمیم مقامات برگزاری مسابقه، تماشاگران دو تیم به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ورزشگاه حضور دارند و از تیم‌های خود حمایت می‌کنند.

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، شیخ سلیمان، رئیس AFC، الکساندر چفرین، رئیس یوفا و مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان ایران به همراه همتای قطری خود و سایر مقامات ارشد فوتبال آسیا و ایران نظاره‌گر این مسابقه هستند.

موقعیت‌های حساس:

بازی به طور رسمی از ساعت ۱۵:۳۰ توسط بازیکنان پرسپولیس شروع شد. اولسان هیوندای از دقایق اولیه مالکیت توپ و میدان را در اختیار گرفت اما پرسپولیس مانع از نزدیکی این تیم به دروازه شد و در نهایت جریان بازی به صورت متعادل و با سرعت بالا میان دو تیم ادامه پیدا کرد.

در دقیقه ۷ اولین موقعیت بازی توسط بشار رسن خلق شد. ارسال او به روی دروازه با فاصله اندک از روی سر مهدی عبدی عبور کرد و این موقعیت از دست رفت.

در دقیقه ۹ خطرناک‌ترین موقعیت بازی برای اولسان هیوندای خلق شد. ضربه فنی یوت بیت گارام از پشت محوطه جریمه به دیرک دروازه لک برخورد کرد و راه به دروازه پیدا نکرد تا این دروازه‌بان که روی این ضربه جا مانده بود، نفس راحتی بکشد.

در دقیقه ۱۲ احمد نوراللهی شوت بازیکن اولسان را جواب داد. ضربه محکم او از گوشه محوطه جریمه در به مدافع اولسان خورد و به علت تغییر جهت با اختلاف اندک دروازه تیم کره‌ای به کرنر رفت.

در دقیقه ۱۸ ارسال لی چونگ یونگ از سمت چپ زمین پرسپولیس به روی دروازه، روی سر جونیور فرود آمد اما ضربه او بدون مزاحمت مدافعان پرسپولیس با اختلاف اندک از دروازه لک بیرون رفت.

در دقیقه ۲۲ هم دروازه پرسپولیس توسط یون بیت گارام تهدید شد. شوت پرقدرت و مواج او از فاصله ۲۰ متری توسط حامد لک مشت شد و توپ از دروازه نماینده ایران دور شد.

در دقیقه ۳۱ سیامک نعمتی روی ضدحمله تند و تیز در موقعیت خوب شوت‌زنی قرار گرفت اما پاس او به مهدی عبدی دقیق نبود و این موقعیت مناسب برای گلزنی، به راحتی از دست رفت.”پرسپولیس یک- اولسان هیوندای یک”

گل: در دقیقه ۴۵ و روی اشتباه خط دفاعی اولسان هیوندای، مهدی عبدی صاحب توپ شد و در حالی که یک مدافع دیگر مقابل او بود، ضربه خود را زد و توپ را به دروازه اولسان هیوندای دوخت و پرسپولیس را پیش انداخت.

در دقیقه ۱+۴۵، برخوردی میان نوراللهی و بازیکن کره‌ای در محوطه جریمه صورت گرفت اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. بعد از مرور تصاویر از طریق کمک داور ویدیویی، داور نقطه پنالتی را نشان داد.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سید جلال حسینی، محمد حسین کنعانی زادگان، مهدی شیری، سعید آقایی، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، سیامک نعمتی، بشار رسن، امید عالیشاه و مهدی عبدی.

ترکیب اولسان هیوندای: جو سو هوک، دیوی بولتیوس، پارک جو هو، کیم اینسونگ، سین جین هو، جونیور نگرائو، یون بیت‌گرام، وون دوجائه، کیم تائه هوان،‌ کیم که هه و لی چون یونگ.

ادامه دارد…

  • منبع خبر : ایسنا