دستگیری چندین نفر در پرونده مسمومیت با مشروبات الکلی
دستگیری چندین نفر در پرونده مسمومیت با مشروبات الکلی

سخنگوی نیروی انتظامی از دستگیری چندین نفر در رابطه با پرونده مسمومیت و مرگ ناشی از مصرف مشروبات الکلی خبر داد. سردار نوریان در نخستین نشست خبری خود که صبح امروز برگزار شد به تبیین شعار و برنامه های هفته ناجا پرداخت. وی با بیان اینکه «پلیس مقتدر، امین مردم» انتخاب شده است، افزود: این […]

سخنگوی نیروی انتظامی از دستگیری چندین نفر در رابطه با پرونده مسمومیت و مرگ ناشی از مصرف مشروبات الکلی خبر داد.

سردار نوریان در نخستین نشست خبری خود که صبح امروز برگزار شد به تبیین شعار و برنامه های هفته ناجا پرداخت.

وی با بیان اینکه «پلیس مقتدر، امین مردم» انتخاب شده است، افزود: این شعار برگرفته از فرمایشات رهبر انقلاب و مطالبات مردم است.

معاون اجتماعی ناجا ادامه داد: هفته نیروی انتظامی از ۱۳ تا ۱۹ مهرماه برگزار می شود و برای هر روز یک شعار اختصاصی پیش بینی شده است.

سردار نوریان تاکید کرد: رشد و اعتلای جامعه در گروی پلیس مقتدر است تا امنیت را برای پیشرفت علمی، اقتصادی و اجتماعی کشور فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: قدرت و اقتدار پلیس باید خاستگاه مردمی داشته باشد و باید این امانت را به بهترین شکل حفظ کنیم.

سخنگوی ناجا گفت: پلیس تلاش کرده زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری خود را متناسب با تغییرات جامعه ارتقا دهد و تاثیر تغییر و تحولات در امنیت را هوشمندانه رصد کند و به نیازهای نوشونده جامعه پاسخ درخور بدهد.

معاون اجتماعی ناجا افزود: این نگاه راهبردی سبب شده بین مردم و پلیس ارتباط معناداری شکل بگیرد و نظرسنجی ها حکایت از رضایتمندی مردم از عملکرد پلیس دارد.

وی با اشاره به برخی مسایل و مشکلات در کشور در ۱.۵ سال اخیر گفت: پلیس بیشترین سطح تماس با مردم را داشته اما با سعه صدر با مسایل برخورد کرده و کنار مردم بوده است.

سردار نوریان گفت: امروز که فساد ، احتکار و سواستفاده ها به شکلهایی وجود دارد، پلیس در نقطه ای که باعث ضعف در سیستم اقتصادی می شود حضور دارد و تلاش کرده که به دولت برای نظم دهی به امور اقتصادی کمک کند.

سخنگوی ناجا با اشاره به برخی برنامه های ناجا در هفته نیروی انتظامی گفت: بخشودگی جرایم ردوبرابر شده راهنمایی و رانندگی در این هفته انجام خواهد شد. همچنین تسریع در رسیدگی به وضعیت خلافی وسایل نقلیه در دستور کار است. همچنین ترخیص خودرو و موتورسیکلتهایی که به دلیل تخلفات انتظامی و ترافیکی توقیف شده و در پارکینگ هستند، طبق شروط راهور انجام خواهد شد.

به گفته وی ارائه خدمات مردم‌یاری شامل اعزام تیم‌های پزشکی به نقاط کم برخوردار و مرزی توسط بهداری و مرزبانی ناجا، توزیع بسته‌های حمایتی با همکاری کمیته امداد و بهزیستی در نقاط محروم، افتتاح پنج آزمایشگاه تشخیص مواد مخدر در استان‌های مختلف از جمله اردبیل، قم و لرستان، تولید سریال گشت ویژه پلیس ۲، رونمایی از بازی‌های رایانه‌ای، تولید سریال دختر گمشده، تهیه مستند شهدای ویژه ناجا، پخش مستند فرماندهان ناجا، حضور فرماندهان و کارشناسان پلیس در صداوسیما و تولیدات متنوع دیگر از جمله برنامه‌های پلیس در هفته ناجاست.

سردار نوریان با اشاره به رزمایش اقتدار یگان ویژه در صد مدرسه تهران گفت: فراخوان جشنواره فیلم ۱۱۰ ثانیه‌ای با موضوع مواد مخدر و آموزش چهره به چهره در ۵۰۰ مدرسه و دانشگاه گردهمایی مددکاران و مشاوران کلانتری‌های سراسر کشور و امضای تفاهمنامه با وزارتخانه‌ها و نهادهای مختلف از اقدامات پلیس در هفته ناجاست.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش در پاسخ به این سوال که برخی از نیروهای پلیس به دلیل تیراندازی دارای پرونده‌های حقوقی هستند آیا پلیس اقدام لازم در خصوص این افراد انجام خواهد داد؟ گفت: معاونت حقوقی ناجا در بحث حمایت از کارکنان پلیس تلاش ویژه ای داشته و تعدادی پرونده در محاکم قضائی وجود دارد از جمله پرونده دشت اعظم شیراز که در حال رسیدگی است.

سخنگوی ناجا ادامه داد: خلأهای قانونی وجود دارد و باید تضمین‌های لازم برای مامورانی که در ماموریت‌های پلیسی و امنیتی حضور دارند وجود داشته باشد. همچنین معاونت آموزشی، برنامه ریزی وسیعی برای ارتقای توانمندی جسمی و آموزش‌های انتظامی و امنیتی نیروهای پلیس دارد.

وی با بیان اینکه طبق سالهای گذشته، نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پلیس (ایپاس ۲۰۱۸) از فردا در مصلی تهران به مدت ۴ روز برگزار می‌شود، گفت: ۲۰ کشور با ۵ هزار محصول و ۱۷ رده تخصصی پلیس در این نمایشگاه شرکت دارند.

سردار نوریان اظهار کرد: نخستین روز ناجا (جمعه) سردار اشتری در نماز جمعه تهران و در سایر شهرها فرماندهان آنها سخنرانی می‌کنند. دومین روز ناجا مراسم صبحگاه پلیس در سراسر کشور برگزار می‌شود و سومین روز افتتاح ۱۰۶ پروژه عمرانی در سراسر کشور که توسط مهندسی ناجا انجام شده، کلید خواهد خورد.

وی ادامه داد: دوشنبه تجهیزات فنی مربوط به معاونت آماد و پشتیبانی ناجا رونمایی می‌شود، در این روز همایش ملی طلایه‌داران فرهنگ ایمنی ترافیک نیز برگزار می‌شود. سه‌شنبه رونمایی از محصولات فاوا و روز چهارشنبه نشست سفرا و کاردانان را خواهیم داشت. گردهمایی کارگاهان پلیس آگاهی نیز برگزار می‌شود و پنجشنبه تجدید میثاق با آرمان امام راحل، شهدا و عطرافشانی مزار شهدا برگزار خواهد شد.

سردار نوریان در ادامه با اشاره به افزایش ساعت کار مراکز خدمات رسانی از جمله پلیس نظام وظیفه، تعویض پلاک، صدور گواهینامه، صدور گواهی عدم سوءپشینه و صدور گذرنامه گفت: در حال حاضر صدور گواهینامه برابر روال در حال انجام است و خوشبختانه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.