جستجو برای پیدا کردن لاشه هواپیما همچنان ادامه دارد
جستجو برای پیدا کردن لاشه هواپیما همچنان ادامه دارد

معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: ۴۵ تیم عملیاتی در منطقه برای جستجو آماده شده اند و همچنین ۵ بالگرد و چند گروهی پهبادی در حال بررسی منطقه هستند. شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: عملیات جستجو برای لاشه هواپیما همچنان ادامه دارد. در حال حاضر ۴۵ تیم […]

معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: ۴۵ تیم عملیاتی در منطقه برای جستجو آماده شده اند و همچنین ۵ بالگرد و چند گروهی پهبادی در حال بررسی منطقه هستند.

شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: عملیات جستجو برای لاشه هواپیما همچنان ادامه دارد. در حال حاضر ۴۵ تیم عملیاتی در حال آماده سازی برای جستجو هستند. از استان های اصفهان، فارس، لرستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد تیم هایی برای کمک اعزام شده اند.

وی با اشاره به شرایط جوی نامناسب گفت: طول منطقه ۹۰ کیلومتر و عرض آن ۱۵ کیلومتر است که شعاع بسیار بالایی است و با توجه به شرایط جوی نامناسب، کار برای جستجوگران دشوار می شود.

وی ادامه داد: دو دستگاه بالگرد در منطقه هستند و یک دستگاه بالگرد دیگر به آنها اضافه خواهد شد. چند گروه پهبادی نیز در منطقه حاضر شده اند و در حال گشت زنی هستند. از استان مرکزی، همدان و استان تهران تیم هایی برای اعزام آماده شده اند که در صورت مشخص شدن محل حادثه به سایر امدادگران می پیوندند.

فتحی در آخر گفت: بارش ها از فردا بعد از ظهر بیشتر خواهد شد و میزان بارش برف در روزهای آتی به بیش از یک متر خواهد رسید.  تنها فرصت به نتیجه رسیدن عملیات جستجوی لاشه‌ی هواپیما امروز و فردا است.

بارندگی در رشته کوه های دنیا همچنان ادامه دارد و بالگردها در شرایطی که بارش کمتر است می توانند به جستجو بپردازند.