پیوستن دانش‌آموزان و رانندگان آمبولانس به جلیقه‌زردهای فرانسه
پیوستن دانش‌آموزان و رانندگان آمبولانس به جلیقه‌زردهای فرانسه

جنبش جلیقه‎زردهای فرانسه در سومین هفته از آغاز خود، شاهد پیوستن دانش‎آموزان و رانندگان آمبولانس به جمع معترضین بود. به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از بیزینس اینسایدر، فرانسه روز گذشته را نیز در خشم و ناآرامی به پایان رساند. این در حالی است که با فوت یک زن ۸۰ ساله که […]

جنبش جلیقه‎زردهای فرانسه در سومین هفته از آغاز خود، شاهد پیوستن دانش‎آموزان و رانندگان آمبولانس به جمع معترضین بود.

به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از بیزینس اینسایدر، فرانسه روز گذشته را نیز در خشم و ناآرامی به پایان رساند. این در حالی است که با فوت یک زن ۸۰ ساله که قربانی پرتاب گاز اشک‌آور به پنجره خانه‌اش بود؛ شمار کشته‌شدگان در سومین هفته از اعتراضات سراسری این کشور به ۴ نفر رسید.

روز گذشته همچنین شاهد پیوستن دانش‌آموزان به جمع معترضین بودیم که البته پلیس با گاز اشک‌آور از آنها استقبال کرد.

حضور دانش‌آموزان به شهر پاریس محدود نمی‌شد و در شهر «نیس» نیز دست‌کم ۱۰۰۰ نفر از آنها به خیابان‌ها آمده بودند.

این در حالی است که رانندگان آمبولانس نیز در اعتراض به شرایط کاری خود، خیابان شانزه‌لیزه پاریس را مسدود کردند.

گفتنی است ناآرامی‌های فرانسه از روز ۱۴ نوامبر و در اعتراض به افزایش بهای سوخت آغاز شد حال آنکه رفته رفته نارضایتی از دیگر اصلاحات اقتصادی دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور را نیز پوشش داد.

تظاهرکنندگان به دلیل نوع خاص پوشش خود به «جلیقه زردها» معروف هستند. جلیقه زرد شب‌رنگ طبق قانون و برای حفظ شرایط ایمنی در همه خودروهای فرانسوی وجود دارد و به نماد اعتراض علیه افزایش قیمت سوخت تبدیل شده است.

بنابر اعلام دفتر دادستانی فرانسه، ۱۳۹ نفر از جلیقه زردهای بازداشت شده در این کشور محاکمه خواهند شد.

این درحالی است که طی ۳ هفته گذشته، بیش از ۸۵۰ نفر مجروح شده اند که تقریبا ۱۵۰ نفر از آنان نیروهای امنیتی فرانسه هستند./منبع مهر