چرا جانشین داورزنی معرفی نمی‌شود؟
چرا جانشین داورزنی معرفی نمی‌شود؟
با وجود گذشت بیش از سه هفته از قبول استعفای محمدرضا داورزنی از پست معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، هنوز جانشین از سوی مسعود سلطانی‌فر معرفی نشده است.

ادامه بلاتکلیفی یک معاونت مهم در وزارت ورزش/ چرا جانشین داورزنی معرفی نمی‌شود؟

با وجود گذشت بیش از سه هفته از قبول استعفای محمدرضا داورزنی از پست معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، هنوز جانشین از سوی مسعود سلطانی‌فر معرفی نشده است.

به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد، ۲۳۳ روز تا آغاز بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به عنوان مهمترین رویداد ورزشی دنیا باقی مانده و فدراسیون‌ها و ورزشکارانی که شانس حضور و موفقیت در این بازی‌ها را دارند، همه تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا بتوانند به عنوان نماینده ایران در سرزمین آفتاب حضور داشته باشند و خوش بدرخشند.

در مسیر موفقیت فدراسیون‌ها و ورزشکاران در سال قبل از المپیک، برخی از ارگان‌ها و نهادها نقش تاثیرگذاری در این موضوع دارند و با اقدامات و تصمیمات خود می‌توانند در این مسیر موثر واقع شوند. یکی از این نهادها، وزارت ورزش و جوانان است که معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در زیر مجموعه آن قرار دارد. در این معاونت حمایت‌ها و اقدامات زیادی از فدراسیون‌ها چه به صورت مادی و چه معنوی انجام می‌شود تا ورزشکاران بدون دغدغه راهی توکیو شوند.

این معاونت البته در حال حاضر بدون مسئول اصلی اداره می‌شود؛ چرا که معاون قبلی استعفا کرده و هنوز هم کسی جایگزین نشده است. از چند ماه قبل زمزمه‌هایی مبنی بر خداحافظی محمدرضا داورزنی از پست معاونت توسعه قهرمانی و حرفه‌ای شنیده می‌شد. برخی حواشی و البته تلاش‌ها برای حضور داورزنی در فدراسیون والیبال مسائلی بودند که پیرامون این مقام مسئول مطرح بود و سرانجام نیز رنگ واقعیت گرفت.

داورزنی روز ۲۰ آبان ماه به علت نامزدی در انتخابات ریاست فدراسیون والیبال از سمت خود به عنوان معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان استعفا و نامه آن را تقدیم مسعود سلطانی‌فر کرد. قبول این استعفا از سوی وزیر ورزش فقط یک روز طول کشید.

از آن روز تاکنون ۲۲ روز گذشته و هنوز معاونت قهرمانی بدون متولی مانده است. این در حالی است که مازیار ناظمی سخنگوی وزارت ورزش ۲۵ آبان اعلام کرد که به‌زودی معاون جدید قهرمانی وزارتخانه معرفی خواهد شد.

حساسیت پست معاونت قهرمانی بسیار بالاست و فردی که این عنوان را در اختیار داشته، حتی بیشتر از وزیر ورزش در معرض مصاحبه‌ها و اظهارنظرها و حتی انتقادها قرار داشته است. حالا هم که کسی حضور ندارد و معرفی نشده، هر چند دیگر مسئولان این معاونت معتقدند که کارها روال عادی خود را طی می‌کند و مشکلی نیز فعلاً نیست.

با این حال هنوز مشخص نیست چرا وزیر ورزش با وجود گذشت ۳ هفته از قبول استعفا هنوز فرد مورد نظر را معرفی نکرده است. موضوع مهم اطلاع سلطانی‌فر از جدایی داورزنی از چندی قبل بوده است. اینکه قرار است داورزنی در صورت حضور در انتخابات فدراسیون والیبال و نشستن روی صندلی ریاست عطای کار در وزارت ورزش را به لقایش ببخشد، موضوعی است که بارها در رسانه‌های مختلف به آن اشاره شد و قطعاً سلطانی‌فر نیز از شرایط باخبر بود. پس چرا او حتی فکری زودتر از موعد نکرد تا حالا شرایط کنونی رقم بخورد؟

همانطور که گفته شد، ورزش ایران روزهای مهمی را برای کسب سهمیه المپیک و موفقیت در این رویداد پشت سر می‌گذارد و نیاز است که تکلیف پست معاونت قهرمانی هرچه زودتر مشخص شود.