کدام کالاها بیشتر قاچاق می‌شوند؟
کدام کالاها بیشتر قاچاق می‌شوند؟
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران گفت که اردیبهشت امسال ۷۱۲۵ مورد بازرسی در زمینه کشف کالای قاچاق انجام شده که بیشترین کشفیات درحوزه لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم یدکی خودرو، سیگار و مواد دخانی بوده است.

به گزارش صبح اقتصاد معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران گفت که اردیبهشت امسال ۷۱۲۵ مورد بازرسی در زمینه کشف کالای قاچاق انجام شده که بیشترین کشفیات درحوزه لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم یدکی خودرو، سیگار و مواد دخانی بوده است.

سعید محمدی پور در گفت‌وگو با ایسنا، از برگزاری ۵۶ هزار و ۴۰۸ مورد بازرسی در اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: با توجه به تغییر نظام پرداخت یارانه‌ها، بازرسی‌هایی با هدف بازرسی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای، انبارها، سوپر مارکتها و نظایر آن درسراسر کشور انجام شد و بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی در استان تهران نیز افزایش یافت که دراین راستا تعداد ۶۶۶۷ پرونده تخلف به ارزش ۱۶۷۷میلیارد تومان در معاونت نظارت و بازرسی سازمان صمت تهران تشکیل و جهت بررسی و تعیین تکلیف به مراجع ذی صلاح ارجاع شد.

به گفته وی دراین بازه زمانی ۷۱۲۵ مورد بازرسی در زمینه کشف کالای قاچاق انجام شد که بیشترین کشفیات درحوزه لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم یدکی خودرو، سیگار و مواد دخانی بوده است.

محمدی پور با بیان اینکه در اردیبهشت ماه تعداد ۵۰۴۷ مورد گشت مشترک بازرسی با تشکیل ۱۴۴۸ پرونده تخلف با همکاری فرمانداری ها اتاق اصناف، بسیج اصناف، تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی و شرکت شهرک‌های صنعتی در استان تهران انجام شده است، تصریح کرد: درباره نظارت بر سامانه جامع انبارها نیز دراین بازه زمانی تعداد ۳۷۰ بازرسی انجام و ۲۸۰ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۶۸۰ میلیارد تومان در استان تشکیل شده است.

وی با اشاره به دریافت ۶۹۵۲ مورد شکایات به صورت حضوری و تلفنی، از مردم خواست که درصورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.