کرایه اتاق هتلها دو نرخی می شود
کرایه اتاق هتلها دو نرخی می شود

رئیس جامعه هتلداران کشور گفت: به دنبال نوسانات، دونرخی بودن ارز و ایجاد مشکل برای گردشگران خارجی در محاسبه نرخ کرایه اتاق هتلها، تصمیم گرفته ایم که ابعاد دو نرخی شدن آن را بررسی کنیم. جمشید حمزه زاده گفت: به دنبال نرخ ارزی برای محاسبه کرایه اتاق گردشگران خارجی هستیم تا این کرایه ها دو […]

رئیس جامعه هتلداران کشور گفت: به دنبال نوسانات، دونرخی بودن ارز و ایجاد مشکل برای گردشگران خارجی در محاسبه نرخ کرایه اتاق هتلها، تصمیم گرفته ایم که ابعاد دو نرخی شدن آن را بررسی کنیم.

جمشید حمزه زاده گفت: به دنبال نرخ ارزی برای محاسبه کرایه اتاق گردشگران خارجی هستیم تا این کرایه ها دو نرخی شود مانند همه دنیا. هر کجا که می روید هتل را با نرخ ارزی با شما حساب می کنند یک کشور نشان دهید که با واحد پول خودش برای مسافران خارجی اتاق هتل رزرو کند.

وی گفت: این طح در مرحله بررسی است می خواهیم ببینیم اگر این اقدام باعث رضایتمندی مسافران خارجی می شود آن را اجرا کنیم. از الان رایزنی با کارشناسان در این باره انجام شده است تا کم و کیف آن مورد بررسی قرار گیرد. این کار زمان بر است.

حمزه زاده بیان کرد: اکنون وضعیت فرق کرده است خیلی چیزها مقتضی روز است باید نرخ ارزی را به نرخ ریالی نزدیک کرده و آن را محاسبه کنیم ما که نمی توانیم دلار را چند برابر با مسافر حساب کرده و یا نرخ را کمتر و بیشتر کنیم این اقدام حداقل باعث می شود تا بسیاری از ابهامات برطرف شده و برای هتلدار و مسافر فایده داشته باشد.

وی افزود: الان به واسطه نوسانات نرخ ارز دچار مشکل شده ایم اگر با مسافر خارجی دلار را با نرخ دولتی حساب کنیم یک قیمت است و اگر با نرخ آزاد هم حساب کنیم قاچاق محسوب می شود. این بلاتکلیفی موجب شده تا دو نرخی شدن کرایه اتاق ها در دستور بررسی قرار گیرد.