کرم مراقبت و براق کننده طبیعی چرم ساخته می شود
کرم مراقبت و براق کننده طبیعی چرم ساخته می شود
محققان کشور موفق به تولید کرمی طبیعی از مواد گیاهی برای مراقبت و براق کننده چرم ها شدند.

به گزارش واحد علم و فناوری خبرگزاری صبح اقتصاد عرفان حیدری مدیر بازاریابی یک شرکت فناور در مرکز رشد دانشگاه سمنان اظهار کرد: ما موفق شدیم براق کننده و مراقبت کننده چرم را با مواد طبیعی بسازیم که آلودگی محیطی ندارد.

وی با بیان اینکه این کرم از روغن بادام تولید شده است، بیان کرد: ما سعی کردیم از موادی استفاده کنیم که آسیبی به چرم وارد نشود زیرا انواع واکس‌ها و کرم‌هایی که برای چرم‌ها در حال حاضر استفاده می‌شود وارداتی بوده و معمولاً چرم را بعد از مدت کوتاهی نابود می‌کند.

حیدری با بیان اینکه کرم مراقبت و براق کننده طبیعی چرمی که تولید کردیم با مواد طبیعی همخوانی دارد از این رو به محیط زیست آسیب نمی‌رساند، بیان کرد: در نمونه‌های خارجی از مواد نفتی استفاده می‌شود که عمر چرم را کاهش می‌دهد.

به گفته این محقق، استفاده از این کرم طبیعی می‌تواند موجب عدم ایجاد خشکیدگی در سطح چرم، عدم انسداد منافذ چرم و ایجاد ماندگاری و دوام بیشتر، نرم کنندگی و عدم ایجادشوره در تماس با آب شود.

وی تاکید کرد: برای تولید این کرم به فرمولاسیونی دست پیدا کردیم که متفاوت از فرمولاسیون و مواد اولیه واکس‌های خارجی است؛ در این نمونه از مواد کاملاً ایرانی استفاده شده و نیاز به واردات هیچ گونه موادی نیست.

وی با بیان اینکه این کرم مراقبت کننده در تمامی محصولات چرمی قابل استفاده است، ادامه داد: افزایش طول عمر، ماندگاری و دوام چرم، عدم بستن منافذ چرم، ایجاد براقیتمطلوب و مورد نظر مصرف کنند، چسبنده نبودن در زمان استفاده و در نتیجه کاهش جذب ذرات گرد و غبار روی سطح از جمله ویژگی‌های این محصول به شمار می‌رود.

حیدری در ترکیبات اولیه کرم طبیعی براق کننده چرم، از هیچ گونه مواد نفتی و پارافینی استفاده نکرده ایم، افزود: از آنجایی که قیمت محصولات چرمی بالاست بنابراین به نظر می‌رسد که از این دست محصول مراقبت شود و چه بهتر که مواد مراقبت کننده از مواد طبیعی تولید شده باشد.

این محقق خاطر نشان کرد: جلوگیری از واردات چنین محصولاتی می‌تواند به نفع اقتصاد کشور باشد؛ از این رو بازاریابی مناسب براق کننده طبیعی به صرفه است.

وی در خصوص قیمت این محصول گفت: با وجود اینکه کرم براق کننده از روغن بادام تولید شده نسبت به نمونه خارجی از قیمت پایینی برخوردار است.

به گزارش مهر، این طرح در «هم آوردی نو؛ صنعت پلاستیک و پلیمر» که توسط پارک فناوری پردیس برگزار شد، ارائه شد.

  • منبع خبر : مهر