چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸ Wednesday, 16 October , 2019
  • عواقب تعیین قیمت اشتباه دولت ۲۴ مهر ۱۳۹۸

    عواقب تعیین قیمت اشتباه دولت

    عدم تدوین الگوی کشت مناسب و سیاست های غلط دولت در تعیین قیمت و تولید، موجب شده که هر سال شاهد تولید بیش از اندازه برخی محصولات شویم و در سال بعد با کمبود آن محصول در بازار مواجه باشیم.

ضرورت مصرف تخم مرغ ۱۷ مهر ۱۳۹۸

ضرورت مصرف تخم مرغ

یک مقام مسئول با اشاره به اینکه مصرف سرانه تخم مرغ در کشورهای توسعه یافته بیش از ۳۰۰ عدد است، گفت: فائو کشورهای آفریقایی را موظف کرده معضل گرسنگی را تا سال ۲۰۲۵ با مصرف تخم مرغ حل کنند.

افزایش تولید برنج سفید ۱۷ مهر ۱۳۹۸

افزایش تولید برنج سفید

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: میزان تولید برنج سفید کشور به ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن رسید که بر اساس آمار رسمی مرکز آمار، نیاز سالانه کشور به برنج نیز همین میزان است.

کاهش قیمت گوشت قرمز ۱۴ مهر ۱۳۹۸

کاهش قیمت گوشت قرمز

رئیس سازمان امور عشایر کشور، با اشاره به کاهش ۲۰ هزار تومانی متوسط قیمت گوشت در کشور گفت: در تامین نهاده‌های دامی، هیچ مشکلی وجود ندارد.

کیفیت پایین روغن زیتون‌ ۱۴ مهر ۱۳۹۸

کیفیت پایین روغن زیتون‌

عضو شورای ملی زیتون ضمن انتقاد از کیفیت پایین روغن زیتون‌های وارداتی گفت: واردکنندگان این کالا تقریبا ٣ برابر سود می‌کنند.

رد ورود برنج‌ خارجی به شمال ۱۳ مهر ۱۳۹۸

رد ورود برنج‌ خارجی به شمال

دبیر انجمن برنج ضمن رد ورود برنج های خارجی به شمال و اختلاط آنها با برنج های شمال گفت: اگر اختلاطی انجام می شود در تهران صورت می گیرد.

مسئول تعیین قیمت خرید گندم نیستم ۱۳ مهر ۱۳۹۸

مسئول تعیین قیمت خرید گندم نیستم

امروز وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره نرخ پایین خرید تضمینی گندم چیست، موضع روشن و شفافی را اعلام نکرد.

مخالفت با نرخ اعلام شده گندم ۱۰ مهر ۱۳۹۸

مخالفت با نرخ اعلام شده گندم

تشکل‌های مرتبط بخش خصوصی نظرات خود را درباره نرخ خرید تضمینی گندم (۲۲۰۰ تومان)، اعلام کردند.

قیمت گوجه فرنگی کاهش یافت ۰۸ مهر ۱۳۹۸

قیمت گوجه فرنگی کاهش یافت

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، با بیان اینکه قیمت گوجه ربی به کیلویی ۸۰۰ تومان رسیده است، از عدم برنامه ریزی صحیح در زمینه کشت محصولات انتقاد کرد.

خرید مرغ مازاد از مرغداران ۰۸ مهر ۱۳۹۸
مصوبه ستاد تنظیم بازار:

خرید مرغ مازاد از مرغداران

ستاد تنظیم بازار مصوب کرد تا به منظور حمایت از تولید داخل و جلوگیری از ضرر و زیان مرغداران، شرکت پشتیبانی امور دام روزانه تا سقف ۵۰۰ تن، اقدام به خرید مرغ مازاد از مرغداران نماید.

نباید قیمت نان افزایش یابد ۰۶ مهر ۱۳۹۸

نباید قیمت نان افزایش یابد

علیرغم اینکه وزیر صمت در جلسه‌ای اعلام کرده است فقط قیمت سه کالای گوشت قرمز، گوشت مرغ و چای افزایش یافته، در روزهای اخیر با اعلام مصوبه‌ای نان هم به اقلام گران‌شده اضافه شد.