کشف ۵۵۰ تن انواع مواد مخدر
کشف ۵۵۰ تن انواع مواد مخدر
دبیرکل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: سیستان و بلوچستان خط مقدم مبارزه با مواد مخدر در کشور به شمار می‌رود.

کشف ۵۵۰ تن انواع مواد مخدر

کشف ۵۵۰ تن انواع مواد مخدر طی سال جاری در ایران / ‌مبدا و مقصد استفاده از مواد مخدر نیستیم

دبیرکل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: سیستان و بلوچستان خط مقدم مبارزه با مواد مخدر در کشور به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد، سردار اسکندر مومنی بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه کشفیات پلیس مواد مخدر سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسئولین و مردم سیستان و بلوچستان در مقابل هجوم بالای مواد مخدر ایستاده‌اند و در تقابل این جنایت علیه بشریت مردانه کمک می‌کنند.

دبیرکل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: سیستان و بلوچستان خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است، در واقع می‌توان گفت جمهوری اسلامی ایران خط مقدم مبارزه با این بلای خانمان‌سوز  جهان بشریت در دنیا به شمار می‌رود.

وی عنوان کرد: بسیاری از مواد مخدری که در کشور کشف شده مقصد آن اروپا بوده و به عبارتی جمهوری اسلامی ایران با تمام توان ایستاده تا از جا به جایی  مواد مخدر در مرزها جلوگیری کند.

سردار مومنی خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام سازمان ملل در سال گذشته سهم ایران از کشفیات جهانی تریاک از ۷۶ درصد به ۹۰ درصد رسیده به این معنی که ۹۰ درصد تریاک جهان را ایران اسلامی کشف می‌کند در حالی که جمهوری اسلامی ایران مبدا و مقصد استفاده از مواد مخدر نیست.

وی با اشاره به اینکه تولیدات مواد مخدر افغانستان از چند معبر دیگر جز ایران عبور می‌کند، گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد تریاک جهانی و ۶۷ درصد مورفین جهانی را ایران کشف می‌کند در واقع به نظر می‌رسد  بقیه مسیرها آزادراهی است که مواد مخدر به راحتی از آن عبور می‌کند.

وی با اشاره به ۲ هزار کیلومتر انسداد مرز و داشتن بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ شهید در این مبارزه نابرابر، گفت: علاوه بر این‌ها جمهوری اسلامی ایران میلیاردها دلار هزینه داده تا توانسته این کشفیات را انجام دهد.

سردار مومنی تصریح کرد: آمریکا که مدعی دفاع از بشریت است علاوه بر اینکه در کشف مواد مخدر کمک نمی‌کند یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما نیز به شمار می‌رود چرا که در این بحث مانع ایجاد می‌کند.

وی افزود: تقریباً در سال ۲۰۰۰ کل تولیدات مواد مخدر کشور افغانستان ۲۰۰ تن بوده که اکنون به بیش از ۹ هزار تن رسیده به همین دلیل مبارزه علیه این دشمن بشریت نیاز به تجهیزات کامل دارد.

دبیرکل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور به کشفیات مواد مخدر در ۷ ماه ابتدایی امسال اشاره کرد و گفت: امسال بیش از ۵۵۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شده که در سیستان و بلوچستان این رقم ۱۵۴ تن بوده است.

مومنی عنوان کرد: کشفیات مواد مخدر در کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد و در سیستان و بلوچستان ۲۵ درصد افزایش داشته است.