کلاس رسمی آموزشی در «شاد» برگزار نمی‌شود/ شاد، مکمل آموزش است
کلاس رسمی آموزشی در «شاد» برگزار نمی‌شود/ شاد، مکمل آموزش است
مدیرفنی شبکه شاد با بیان اینکه آموزش رسمی از طریق شبکه شاد پیگیری نمی‌شود و شاد به عنوان مکمل آموزش برای دانش‌آموزان و معلمان از ابتدای سال تحصیلی جاری در دسترس بوده است گفت: علاوه بر این، در تلاشیم دسترسی تمام دانش‌آموزان به فعالیت‌های پرورشی را به‌واسطه شبکه شاد، تسهیل کنیم.

به گزارش صبح اقتصاد مدیرفنی شبکه شاد با بیان اینکه آموزش رسمی از طریق شبکه شاد پیگیری نمی‌شود و شاد به عنوان مکمل آموزش برای دانش‌آموزان و معلمان از ابتدای سال تحصیلی جاری در دسترس بوده است گفت: علاوه بر این، در تلاشیم دسترسی تمام دانش‌آموزان به فعالیت‌های پرورشی را به‌واسطه شبکه شاد، تسهیل کنیم.

علی کاظم‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند استفاده از شبکه آموزشی شاد از ابتدای سال تحصیلی جاری تا کنون اظهار کرد: تاکنون کلاس رسمی آموزشی در شاد برگزار نشده و علتش این است که دستورالعمل آموزش‌وپرورش برای سال تحصیلی جدید، بازگشایی مدارس و آموزش حضوری بوده است.

وی افزود: لذا آموزش رسمی از طریق شبکه شاد پیگیری نشده و شاد به عنوان مکمل آموزش برای دانش‌آموزان و معلمان در دسترس بوده است.

مدیرفنی شبکه شاد با بیان اینکه نقش مکملی آموزش به این معناست که اگر قرار است ارتباطی بین معلم و دانش‌آموز شکل بگیرد، یا تکلیفی ارسال شود، محتوا و فیلم‌های آموزشی مکملی که فراتر از کتاب درسی است در اختیار دانش‌آموز قرار بگیرد از طریق شبکه شاد انجام شود.

کاظم‌زاده افزود: علاوه بر این، نمونه تدریس‌ها برای دانش‌آموزان فعال بوده و می‌توانند در کنار آموزش حضوری از آن استفاده کنند. بنابراین همانطور که گفته شد از ابتدای سال تحصیلی جاری برگزاری کلاس به معنای کلاس آنلاین رسمی نداشتیم، اما استفاده از شاد به خصوص در حوزه پرورشی اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه مسابقات و رویدادهای فرهنگی و پرورشی در شاد برگزار می‌شود گفت: در تلاشیم دسترسی تمام دانش‌آموزان به فعالیت‌های پرورشی را به‌واسطه شبکه شاد، تسهیل کنیم. قبل از کرونا که آموزش‌ها حضوری و متمرکز بر حضور دانش‌آموزان بود بخشنامه‌هایی از آموزش و پرورش به استان ها ارسال می‌شد و ممکن بود در این فواصل دانش‌آموزی دیرتر مطلع شده و از فعالیت‌های تدارک دیده شده جابماند، اما اکنون تمام دانش آموزان به شاد دسترسی دارند و می‌توانند مستقیما در فعالیت‌های پرورشی شرکت کنند.

کاظم‌زاده ادامه داد: طی یک ماه گذشته فعالیت‌های مختلفی صورت گرفته که “سکوی ایران قوی” از جمله مهمترین فعالیت‌های معاونت پرروشی بوده است. تا کنون ۵۰۰۰ دانش‌آموز به این رویداد اثر ارسال کرده و در مسابقه شرکت کرده‌اند که یک مسابقه استعدادیابی دانش‌آموزی است که در پایه‌های مختلف می‌توانستند در آن شرکت کنند.
انتهای پیام