کمیسیون بهداشت به بررسی راهکارهای کارشناسی مهار کرونا موظف شد
کمیسیون بهداشت به بررسی راهکارهای کارشناسی مهار کرونا موظف شد
رئیس مجلس شورای اسلامی از موظف شدن کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در راستای بررسی راهکارهای کارشناسی مهار بیماری کرونا خبر داد و گفت: امیدواریم در تعامل با دولت و ستاد ملی کرونا به تسریع در اخذ تصمیمات ضروری و سریع کمک کند.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد  محمد باقر قالیباف در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود ضمن تسلیت ایام مصیبت اهل بیت (س) گفت: امسال همچون سالهای گذشته، ملت مومن ما در کنار همه شیعیان جهان با برپایی مراسم عزاداری و ذکر مصیبت امام حسین(ع) ارادت و محبت خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان خواهند داد. این عزاداری‌ها که به تعبیر امام خمینی(ره) “اسلام را زنده نگه داشته” جریانی از آرمان‌گرایی را در جامعه به پا می‌کند. یادآوری هر ساله آرمان‌های جامعه اسلامی پدیده‌ای مبارک است.”کمیسیون بهداشت به بررسی راهکارهای کارشناسی مهار کرونا موظف شد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این مراسم پیام بیداری امام حسین(ع) در زمینه شناخت مسائل زمانه خودمان را به ما گوشزد می‌کند و به مسئولیت ما برای حل این مسائل تأکید می‌کند. این توجه همزمان به آرمان، واقعیات، پذیرش مسئولیت برای نزدیک‌ کردن واقعیت‌های موجود به آرمان‌هایی است که باورشان داریم. این شرایط از ما «ملت امام حسین» می سازد. این همان تعبیر زیبایی بود که حاج قاسم سلیمانی در مورد ملت ما به کار بردند و ما را با آن معرفی کردند. مبنا و ‌روحیه ما همانی است که از سید الشهدا آموخته‌ایم. این مبنا و روحیه در این روز و شب‌ها نکاتی را به عقل و روح ما یادآوری می‌کند.

وی با بیان اینکه مسئله‌ها در گذر زمان تغییر می‌کند و روش‌ها نو می‌شود، گفت: امسال به علت قرار گرفتن در یکی از موج‌های جدی ویروس کرونا که متأسفانه هر روز جان تعداد قابل توجهی را می‌گیرد، لازم است مؤمنان و ارادتمندان اهل بیت همانگونه که تا کنون پیشتاز رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی بودند، در این دوره عزاداری سید الشهدا نیز همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و طبق دستور العمل‌های ستاد کرونا را کمک کند. عقل و شرع ما را به رعایت حداکثری جنبه احتیاط دعوت می‌کند. مسئولیت پذیری نسبت به دیگران و مسائل کلان جامعه درسی از عاشورا برای مسئله امروز ماست.

قالیباف با بیان این که هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری با بهره‌گیری از تجربه سال گذشته و با آمادگی بیشتر خود را برای برگزاری مجالس آماده می‌کنند، گفت: این مراسم‌ها لازم است همه با رعایت کامل پروتکل بهداشتی بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی  مقابله با کرونا و توصیه‌های سازمان تبلیغات اسلامی مثل برگزاری تمام مراسم‌ها در فضای باز، رعایت فاصله‌های لازم، توزیع اقلام بهداشتی و رعایت زمان کوتاه برگزار شود.

رییس مجلس در خصوص مدیریت موج جدید از موظف شدن کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در راستای بررسی راهکارهای کارشناسی مهار وضعیت خبر داد و گفت: امیدواریم در تعامل با دولت و ستاد ملی کرونا به تسریع در اخذ تصمیمات ضروری و سریع کمک کنند. مجلس تمام ظرفیت‌های خود را برای کمک به دولت محترم، برای مدیریت این موج جدید و کاهش بار مشکلات و دغدغه‌های مردم به کار خواهد گرفت.

  • منبع خبر : ایسنا