کناره‌گیری نخست‌ وزیر انگلیس
کناره‌گیری نخست‌ وزیر انگلیس
درخواست‌ها از نخست وزیر انگلیس برای کناره‌گیری و واگذاری قدرت بالا گرفته است و برخی از هم حزبی‌های او خواسته‌اند تا به دلیل تداوم بیماری کرونا، قدرت را واگذار کند.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، به نقل از ایندیپندنت، درخواست‌ها از نخست وزیر انگلیس برای کناره‌گیری و واگذاری قدرت بالا گرفته است.”نخست‌ وزیر انگلیس کناره‌گیری می‌کند؟”

در این ارتباط برخی هم حزبی‌های جانسون به او گفته‌اند تا مسئولیت را به دامینیک راب به عنوان جانشین نخست‌وزیر، واگذار کند زیرا هیچ کسی «غیر قابل جایگزین» نیست.

این درخواست به دنبال تشدید شرایط بیماری کرونای نخست وزیر انگلیس و از سوی باب کرزلیک، رئیس سابق خدمات کشور و اندی استریت، شهردار حزب محافظه کار میدلندز صورت گرفته است.

با این حال داونینگ استریت، دفتر نخست‌وزیری، علائم جانسون را نگران‌کننده ندانسته و تأکید کرده حال او وخیم‌تر نشده اما او به آمبولانس و برای درمان به اکسیژن، نیاز داشته است.”نخست‌ وزیر انگلیس کناره‌گیری می‌کند؟”

کرزلیک در این ارتباط گفته است: اگر او به اندازه کافی بهبودی نیافته، عاقلانه به نظر می‌رسد که او کنار رود و سکان را به دیگران بسپارد.

کرزلیک به برنامه «امروز» در رادیو ۴ بی‌بی‌سی گفت: «بالاخره اگر او حالش خوب نیست، در این مورد باید فکر کند. چون در بهترین حالت‌، این کار دشواری است و اکنون این دشواری دو برابر است.»

استریت نیز گفته است: «ما باید در زندگی بیاموزیم که غیرقابل جایگزین نیستیم و اگر جانسون قادر به انجام کاری که به او موکول شده نباشد، دیگران وارد میدان خواهند شد. مطمئنم که او عاجزانه می‌خواهد این کار را خودش انجام دهد.»

نتیجه آزمایش کرونای نخست وزیر انگلیس ۱۰ روز پیش مثبت اعلام شد و او در این مدت در قرنطینه خانگی قرار داشت.
سخنگوی دفتر نخست وزیری اعلام کرد که این اقدام پیشگیرانه است چون جانسون هنوز دارای علائم کروناست.
منابع انگلیسی می‌گویند که مشخص نیست جانسون امشب را در بیمارستان سپری خواهد کرد.
جانسون جمعه گذشته در توئیتی اعلام کرد، هنوز تب دارد و طبق توصیه‌های بهداشتی تا زمانی که علائم بیماری بر طرف نشده، به قرنطینه خانگی ادامه می دهد.
او در این مدت از طریق ارتباط ویدیویی، رهبری دولت را بر عهده داشت و پنجشنبه گذشته برای اولین بار مقابل دوربین خبرنگاران حاضر شد و همراه با فراخوان مردم، کارکنان بخش درمان کشورش را تشویق کرد.

  • منبع خبر : مهر