کولاک ملی پوشان بوکس ایران در رقابت‌های آسیایی با کسب ۴ مدال
کولاک ملی پوشان بوکس ایران در رقابت‌های آسیایی با کسب ۴ مدال
ملی پوشان بوکس ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا چهار مدال رنگارنگ کسب کردند.

کولاک ملی پوشان بوکس ایران در رقابت‌های آسیایی با کسب ۴ مدال

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد تیم ملی بوکس کشورمان در رقابت‌های قهرمانی آسیا توانستند ۲ مدال نقره و ۲ مدال برنز کسب کنند. تیم ملی بوکس با سرمربیگری علیرضا استکی در رقابت‌های قهرمانی آسیا امارات حاضر شد.

اسامی ملی پوشان بوکس ایران

امید احمدی صفا، دانیال شه بخش، اشکان رضایی، مسلم مقصودی، شاهین موسوی، میثم قشلاقی، احسان روزبهانی و پوریا امیری

دانیال شه بخش ملی پوش المپیکی و قشلاقی ملی پوش تازه نفس و آینده دار بوکس کشورمان مدال نقره و شاهین موسوی و پوریا امیری مدال برنز این رقابت را کسب کردند.

از نکات قابل توجه این رقابت‌ها این بود که گزارشگر مسابقات قهرمانی آسیا، به میثم قشلاقی بوکسور وزن ۸۱ کیلوگرم کشورمان لقب تایسون داد. این ملی پوش با برد مقابل قهرمان جهان توانست مدال نقره خود را قطعی کند و به همه نشان داد که پیروزی مقابل ابر قدرت‌ها برای او  نشد ندارد.  روز‌های خیلی خوبی در انتظار قشلاقی بوکسور ۲۲ ساله کشورمان است.

میثم قشلاقی در آخرین بازی خود که برای مدال طلا مقابل ورزشکار ازبکستان می‌جنگید با ناداوری باخت. او در ۲ راند را پیروز شده بود، اما داور در مجموع حریف او را برنده اعلام کرد.

در سال ۲۰۰۲ تیم ملی بوکس ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا به میزبانی مالزی موفق به کسب ۳ مدال نقره شد. شاگردان علیرضا استکی امسال بهترین نتیجه بوکس ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا را از سال ۲۰۰۲ تاکنون کسب کرده‌اند.

البته در این بین احسان روزبهانی ملی پوش با سابقه بوکس کشورمان و امید احمدی صفا که  از آن‌ها انتظار کسب مدال داشتیم  موفق به کسب مدال نشدند.

تیم ملی بوکس در رقابت‌های قهرمانی آسیا نمره ۲۰ گرفت

اکبر احدی سرمربی سابق تیم ملی بوکس در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: به بوکسور‌های ایران باید نمره ۲۰ داد. هر ۸ بوکسور ایرانی روی رینگ رقابت‌های قهرمانی آسیا درخشیدند.

او گفت: شاهین موسوی و دانیال شه بخش عملکرد بسیار خوبی داشتند. شاهین موسوی می‌توانست مدال خوشرنگ‌تری کسب کند. باید موسوی به خود باوری برسد تا بتواند خود واقعی اش را روی رینگ نشان دهد. در مقابل دانیال شه بخش دیگر ملی پوش بوکس کشورمان نباید مغرور شود.

احدی در ادامه اظهار کرد: میثم قشلاقی مسیر بسیار خوبی را پیش رو دارد. او توانایی خود را با پیروزی مقابل قهرمان جهان به نمایش گذاشت.

سرمربی سابق بوکس اظهار کرد: فدراسیون و کادرفنی تلاش زیادی کردند تا ملی پوشان جوان به این جایگاه دست پیدا کنند. باید از جوانان آینده دار حمایت ویژه‌ای شود تا این استعداد‌ها از بین نرود. قطعا فدراسیون بوکس برای این بوکسور‌های جوان برنامه خاصی دارد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان