کی‌روش قرارداد ندارد؛ کی‌روش تماشا می‌کند
کی‌روش قرارداد ندارد؛ کی‌روش تماشا می‌کند

کارلوس کی روش این روزها با لباس شخصی به تمرینات تیم ملی می رود و مثل یک تماشاگر فقط حرکات بازیکنان را نظاره می کند؛ آیا این به معنای نارضایتی از بسته نشدن قراردادش است؟  اگرچه در ظاهرا با بازگشت کارلوس کی روش به ایران و حرف هایی که او در برنامه نود پیرامون اتحاد […]

کارلوس کی روش این روزها با لباس شخصی به تمرینات تیم ملی می رود و مثل یک تماشاگر فقط حرکات بازیکنان را نظاره می کند؛ آیا این به معنای نارضایتی از بسته نشدن قراردادش است؟

 اگرچه در ظاهرا با بازگشت کارلوس کی روش به ایران و حرف هایی که او در برنامه نود پیرامون اتحاد و همدلی برای قهرمانی در جام ملت های آسیا بر زبان آورد، همه چیز درباره تیم ملی آرام به نظر می رسد اما همین که با گذشت چند روز از شروع اولین اردو بعد از جام جهانی همچنان قرارداد کی روش به امضا نرسیده، می تواند یک حاشیه بزرگ باشد. اتفاقی که هیچ کس دلیلش را تا این لحظه نمی داند و همه در انتظار رسمی شدن فعالیت کی روش در تیم ملی بعد از جام جهانی هستند.

کی روش به ایران برگشته و از حرف هایش اینطور پیداست که بسیار علاقه مند به همراهی تیم ملی در جام ملت های آسیا است. او مدام از هدف بزرگ در این تورنمنت که همان قهرمانی است صحبت می کند و در مصاحبه ای که با برنامه نود انجام داد هم بارها بر این موضوع تاکید کرد. مساله مهم اما امضا نشدن قرارداد جدید این مربی است. با اینکه گفته می شود توافقات نهایی صورت گرفته و همه چیز در مذاکرات خوب پیش رفته اما هنوز رسما چیزی روی کاغذ نیامده و مشخص نیست چه زمانی این اتفاق رخ خواهد داد.

کی روش این روزها در تمرینات تیم ملی نیز حاضر می شود اما همچون گذشته رغبتی برای تعویض لباس و پوشیدن گرمکن و انجام کارهای تاکتیکی با بازیکنان نشان نمی دهد. او انگار یک صندلی وسط زمین چمن اجاره کرده که هرروز با لباس شخصی بیاید و روی آن آرام و بی سرو صدا بنشیند و تمرین تیم ملی را نگاه کند. واقعیت این است که کی روش اسما سرمربی تیم ملی ایران است اما در تمرینات سکوت را سرلوحه کارش قرار داده و هیچ صحبتی با بازیکنان انجام نمی دهد. او مثل یک تماشاگر تمریناتی که زیر نظر دستیارانش برگزار می شود را نظاره می کند و گاهی اوقات نکاتی را یادداشت برمی دارد. اتفاقی که همه سال های گذشته درباره تیم ملی و مربی پرتغالی اش سابقه نداشته است.

یک تحلیل می تواند این باشد که کی روش چون هنوز قراردادی با فدراسیون فوتبال امضا نکرده، نمی خواهد در تمرینات مثل گذشته حضور چشمگیر داشته باشد. البته او در مدت زمانی که خبرنگاران در محل تمرین هستند با لباس شخصی فقط تماشاگر است و کسی خبر ندارد که آیا بعد از ترک محل تمرین توسط اصحاب رسانه نیز او همین شیوه را دنبال می کند یا خیر.

شاید بهتر باشد در چنین شرایطی مسئولان فدراسیون فوتبال درباره قرارداد کی روش و زمان انعقاد رسمی آن شفاف سازی انجام بدهند تا شایعات در این خصوص از بین برود. قطعا این مربی پرتغالی در جام ملت های آسیا سرمربی تیم ایران است و اگر اینطور نبود او به ایران نمی‌آمد و آن حرف‌ها را نمی‌زد، اما به هر حال مشخص است که کار کردن یک مربی در تیم ملی ایران وجهه خوبی ندارد و باید هرچه زودتر این مساله محقق شود.