چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸ Wednesday, 16 October , 2019
  • آمار سفر ایرانی‌ها و خارجی‌ها ۲۰ مهر ۱۳۹۸

    آمار سفر ایرانی‌ها و خارجی‌ها

    آمار سفرهای خارجی ایرانی‌ها در شش ماه نخست امسال ۱۶ درصد بیشتر شده است. سفر گردشگران خارجی به ایران نیز در همین مدت حدود ۲۶ درصد بیشتر از مدت زمان مشابه در سال گذشته بوده است.

تور «محرم» چند؟ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸

تور «محرم» چند؟

در یزد تبلیغ شده با ۳۵۰ هزار تومان می‌توان برای سه روز در «مراسم عزاداری چند صد ساله سینه‌زنی و نخل‌برداری» شرکت کرد و در بافت قدیمی این شهر گشت زد. «تور محرم» ادبیات تازه‌ای در گردشگری است که به برخی استان‌ها سرایت کرده است.

بلیط های ارزانتر، فرصت سفر های بیشتر ۱۳ شهریور ۱۳۹۸

بلیط های ارزانتر، فرصت سفر های بیشتر

استانبول یکی از شهرهای پرطرفدار زیبای جهان است که موجب شگفتی هر بیننده ای می شود و خیلی از افراد تصمیم می گیرند به این شهر سفر کنند.

جشنواره‌ای برای معرفی جاذبه‌های استانهای ساحل‌نشین در چابهار ۱۰ شهریور ۱۳۹۸
آبان ماه برگزار می‌شود

جشنواره‌ای برای معرفی جاذبه‌های استانهای ساحل‌نشین در چابهار

جشنواره ساحل نشینان برای اولین بار با معرفی جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی استانهای ساحلی در چابهار برگزار می‌شود.

۲۰۰ هزار میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری ۱۰ شهریور ۱۳۹۸

۲۰۰ هزار میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری

وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی گفت: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در حال انجام است.

تیغ مجلس روی «مالیات بر ارزش افزوده» گردشگری ۰۶ شهریور ۱۳۹۸

تیغ مجلس روی «مالیات بر ارزش افزوده» گردشگری

سال ۹۶ خبر آمد که قرار است مالیات بر ارزش افزوده از خدمات گردشگری حذف شود اما حالا پس از گذشت دو سال، اعلام شد: نه تنها این مالیات از بخش گردشگری حذف نشده، بلکه طرح آن با ایرادهای قانونی به صحن علنی مجلس رفته است.

برای چین پول نداریم ۰۴ شهریور ۱۳۹۸
معاون گردشگری:

برای چین پول نداریم

معاون گردشگری از کمبود اعتبار برای تبلیغ در کشور چین خبر داد و گفت: بودجه‌ای مخصوص بازار چین به سازمان برنامه و بودجه و مجلس پیشنهاد شده است.

۱۴سال جشن برای معروفترین غذای کشور/ آش برند زنجان شد ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

۱۴سال جشن برای معروفترین غذای کشور/ آش برند زنجان شد

چهارده سال از برگزاری جشنواره ای که به آش اختصاص دارد می گذرد جشنواره ای که در کنارش صنایع دستی هم وجود داشته است اما امسال با نمایشگاههای دیگری از جمله توانمندی روستایی تداخل پیدا کرد.

شرایط سفر اربعین اعلام شد ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

شرایط سفر اربعین اعلام شد

سازمان حج و زیارت اعلام کرد: ثبت‌نام اربعین از اول شهریورماه آغاز می‌شود. با وجود لغو ویزای عراق برای ایرانی‌ها اما خروج از کشور در اربعین، به ثبت‌نام در سامانه سماح منوط شده است. وزارت کشور اعلام کرده است: از دهم ماه محرم برابر با ۱۹ شهریورماه زائران اربعین به شرط ثبت‌نام قبلی، اجازه خروج از کشور را دارند.

هشدار رئیس انجمن آژانسهای گردشگری درباره موبایل مسافری ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

هشدار رئیس انجمن آژانسهای گردشگری درباره موبایل مسافری

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ایران درباره ثبت نام موبایل با استفاده از پاسپورت و جعل هویت به مسافران ایرانی هشدار داد.

پشت پرده نمایندگی‌های گردشگری در خارج از ایران ۰۹ مرداد ۱۳۹۸

پشت پرده نمایندگی‌های گردشگری در خارج از ایران

ایران بعد از چهار سال به فعالیت دفاتر اطلاع‌رسانی گردشگری در خارج از کشور پایان داد. از بین ۱۶ نماینده تنها یکی از آن‌ها تا زمستان ۱۳۹۸ فعال خواهد بود. علت پایان دادن به اعتبار این دفاتر، نارضایتی از مجموع فعالیت آن‌ها در خارج از کشور و در حوزه گردشگری اعلام شده است. مدیر گردشگری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی که دبیرخانه این دفاتر را در تهران دارد نیز اعتراف کرد این پروژه موفق نبود و به اهداف و خواسته‌ها در سطح کلان نرسید.