گرشاسبی: منع جذب بازیکن خارجی به ضرر ماست/ درخواست برانکو را می‌پذیرفتم الان سرم بالای دار بود!
گرشاسبی: منع جذب بازیکن خارجی به ضرر ماست/ درخواست برانکو را می‌پذیرفتم الان سرم بالای دار بود!
مدیرعامل باشگاه پیکان می‌گوید قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی به ضرر فوتبال ایران خواهد بود.

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد حمیدرضا گرشاسبی درباره وضعیت باشگاه پیکان اظهار کرد: با توجه به این که در  میانه فصل پیکان شرایط نامناسبی داشت و بازیکنان روحیه خودشان را باخته بودند من مدیر عامل باشگاه شدم وتمام سعی‌مان بر این بود که بتوانیم شرایطی را در این باشگاه رقم بزنیم که تیم فوتبال پیکان در لیگ برتر بماند. در آن مقطع که من مدیرعامل شدم تیم در رده ۱۶ بود و همه کارشناسان فکر می‌کردند تیم به لیگ یک سقوط خواهد کرد اما ما با کمک آقای ویسی و همه بازیکنان و کادر فنی توانستیم شرایط خوبی را رقم بزنیم و در نهایت در لیگ برتر بمانیم. هفته‌های پایانی برای ما بسیار سخت بود چون با تیم‌های بالای جدول بازی داشتیم و فقط به پرسپولیس باختیم با این حال خوشبختانه تیم ما شرایط خوبی برای خود رقم زد.”گرشاسبی: منع جذب بازیکن خارجی به ضرر ماست”

وی در ادامه درباره مباحث داوری در هفته‌های پایانی لیگ هم گفت: وقتی بازی ها به حساسیت می‌رسد طبیعی است که همه روی مباحث داوری هم توجه کند.  البته حرکاتی هم صورت گرفت که باعث ایجاد شبهاتی شد و ذهن‌ها را مخدوش کرد. البته ما به  سازمان لیگ که بازی ها را برگزار کردند تبریک می‌گویم که شرایط خوبی فراهم کردند که بازی‌ها برگزار شود. در  هیچ کدام از لیگ‌ها شرایط این گونه حساس نبود که هم در بالا و هم انتهای جدول رقابت شدید وجود داشته باشد. به اعتقاد من در بخش عمده‌ای از مسائل داوران مظلوم واقع می‌شوند اما به هر صورت من می‌خواهم به داوران خسته نباشید بگویم که با تمام وجود کار کردند تا بازی‌ها کم اشتباه قضاوت شود.”گرشاسبی: منع جذب بازیکن خارجی به ضرر ماست

مدیرعامل باشگاه پیکان در بخش دیگر از صحبت‌هایش در باره حواشی پرونده مارک ویلموتس و فدراسیون فوتبال هم گفت: درباره پرونده ویلموتس باید صبر کنیم تا رای نهایی توسط دادگاه عالی ورزش صادر شود وبعد قضاوت کنیم. البته باید به طور دقیق بررسی شود که چطور با این مربی قرارداد امضا شده و از طرف دیگر بررسی کنند و ببنید چه کسانی در انعقاد قرارداد نقش داشتند اگر اعضای هیات رئیسه فدراسیون می‌گویند از بالا به ما گفته شده که امضا کنیم باید مشخص شود این بالا دقیقا چه کسانی هستند. همین ابهامات باعث می‌شود توجه‌ها به پرونده ویلموتس زیاد باشد. الان باید همه به فوتبال ایران کمک کنیم و با به کار گیری یک تیم حقوقی قدرتمند تلاش کنیم رای در دادگاه عالی ورزش شکسته شود و بعد از آن به دنبال پیدا کردن مقصرها باشیم اما در هر صورت آقای تاج باید دقیقا توضیح بدهند که در زمان انعقاد قرارداد با چه کسانی به دیدار آقای ویلموتس رفتند. قرار نیست هر مربی هر بندی که خواست در قرارداد گنجانده شود یادم می‌آید زمانی که می‌خواستم قرارداد برانکو را با پرسپولیس تمدید کنیم او اصرار داشت بندی در قرارداد گنجانده شود که  براساس آن هر زمانی دلش خواست فسخ کند و برود. اما من موافقت نکردم اگر آن زمان با این بند موافقت می‌کردم الان سرم بالای دار بود.

وی در ادامه درباره قانون سازمان لیگ مبنی بر ممنوعیت جذب بازیکنان و مربیان خارجی هم گفت: متاسفانه ما مسیر را گم کردیم یعنی اگر ما مدیر سالم و کاربلد بر سر کارها بگذاریم قطعا مشکلاتی که با بازیکنان و مربیان خارجی ایجاد شده دیگر تکرار نمی‌شود وقتی هیچ متر و معیاری برای بررسی عملکرد مدیران وجود ندارد همین اتفاقات هم رخ می دهد. متاسفانه مدیران ما براساس رابطه و سفارش پست می‌گیرند و برخی شاید تخصص لازم را نداشته باشند. الان با این قانون سازمان لیگ خودمان را در مجامع بین المللی زیر سوال می‌بریم همین الان تعدادی از تیم‌ها بازیکن و مربی خارجی دارند پس می‌خواهند با اینها چه کار کنند؟ باشگاه‌های ما می خواهند در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنند اگر قرار به جذب بازیکن خارجی نباشد آنها چگونه می‌تواند مقابل رقبا صف آرایی کنند.  این که چند بازیکن خارجی بی کیفیت به لیگ ایران آمده درست است اما آیا درست است به خاطر آنها جذب بازیکن خارجی کلا ممنوع شود. تمام باشگاه‌ها هیات مدیره و مدیرعامل دارند که خودشان به راحتی می‌تواند در این زمینه برنامه ریزی کنند این تصمیم‌ها فقط برای گول زدن مردم اتخاذ می‌شود.  البته مدیران هم باید عواقب تصمیمات خود را بپذیرند یعنی اگر باشگاهی می خواهد بازیکن خارجی جذب کنند باید بودجه آن را هم تامین کنند و عواقب آن را بپذیرد اما این درست نیست و بیایم و به یکباره ورود بازیکن خارجی را ممنوع کنیم این موضوع به ضرر فوتبال ایران است.”گرشاسبی: منع جذب بازیکن خارجی به ضرر ماست”

  • منبع خبر : ایسنا