گفت‌وگوی مشاور امنیت ملی آمریکا با همتای اسراییلی‌اش درباره ایران
گفت‌وگوی مشاور امنیت ملی آمریکا با همتای اسراییلی‌اش درباره ایران
کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد مشاور امنیت ملی آمریکا در دیدار با مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی درباره ایران گفت‌وگو کرد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد مشاور امنیت ملی آمریکا در دیدار با مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی درباره ایران گفت‌وگو کرد.

به گزارش صبح اقتصاد، وبگاه کاخ سفید در بیانیه‌ای درباره دیدار جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا و اِیال هولاتا، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی که به تازگی به واشنگتن سفر کرده است، نوشت: به دنبال گفت‌وگوی ثمربخش رئیس جمهور بایدن با نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسراییل در ۲۴ آوریل، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی امروز[دوشنبه] با همتایش ایال هولاتا، مشاور امنیت داخلی اسراییل دیدار کرد تا درباره طیفی از مسائل امنیتی منطقه‌ای و جهانی گفت‌وگو کنند.

بیانیه کاخ سفید می‌افزاید: آقای سالیوان تاکید کرد که آمریکا به نگرانی‌های اسراییل درباره امنیتش، از جمله اولین و مهم‌ترین آن‌ها، ایران و نیروهای نیابتی تحت حمایت ایران به خوبی آشناست. آن‌ها علاوه بر این توافق کردند هماهنگی فعلی را از طریق گروه مشورتی راهبردی آمریکا-اسراییل بالا ببرند و همکاری امنیتی و دیپلماتیک را با دیگر شرکای منطقه‌ای در هر جا که امکانش باشد، ارتقا دهند.

در این بیانیه آمده است: آن‌ها همچنین درباره روابط اسراییل با کشورهای مهم منطقه هندو-پاسیفیک صحبت کردند. سالیوان و هولاتا مباحثاتشان را درباره جنگ روسیه در اوکراین و ضرورت تداوم حمایت از شرکای اوکراینی ادامه دادند. آن‌ها تعهد کردند به همکاری نزدیکشان در زمینه طیفی از مسائل امنیتی مهم برای آمریکا و اسراییل ادامه دهند.

کاخ سفید اخیرا در بیانیه‌ای از گفت‌وگوی تلفنی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خبر داده و نوشت که رئیس جمهور بایدن روز یک‌شنبه با نخست‌وزیر نفتالی بنت گفت‌وگو کرد تا درباره نگرانی‌های مشترک منطقه‌ای و چالش‌های امنیتی جهانی از جمله آن چه تهدید ناشی از ایران و نیروهای نیابتی‌اش عنوان شده، صحبت کنند.

خبرگزاری رویترز نیز بر اساس بیانیه دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی درباره این گفت‌وگو نوشت: آن‌ها به ویژه درباره  درخواست تهران برای حذف نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از «لیست سازمان‌های تروریستی خارجی» آمریکا صحبت کردند.

رویترز نوشت، این بیانیه به نقل از بنت آورده است: من مطمئنم رئیس جمهور بایدن اجازه نخواهد داد [نام] سپاه پاسداران [از این لیست] حذف شود.

نام سپاه پاسداران در دوران دولت دونالد ترامپ و پیرو سیاست‌های او تحت «کارزار فشار حداکثری»‌اش علیه ایران در این لیست قرار گرفته بود.

از این گذشته، بایدن دعوت بنت را قبول کرده و قرار است به زودی به قدس اشغالی سفر کند.