گلاره ناظمی و فاطمه اعتدادی پنجمین داور و بازیکن برتر فوتسال جهان شدند
گلاره ناظمی و فاطمه اعتدادی پنجمین داور و بازیکن برتر فوتسال جهان شدند
جایگاه نهایی نمایندگان فوتسال زنان ایران در بین برترین‌های جهان در سال ۲۰۲۰ مشخص شد.

گلاره ناظمی و فاطمه اعتدادی پنجمین داور و بازیکن برتر فوتسال جهان شدند

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد سایت معتبر فوتسال پلنت که هر ساله برترین‌های فوتسال جهان را اعلام می‌کند، پس از آنکه چندی پیش اسامی ۱۰ کاندیدای برتر هر بخش را مشخص کرد، اکنون رتبه نهایی بهترین‌های فوتسال جهان در سال ۲۰۲۰ را اعلام کرده است.

فوتسال زنان ایران در پنج بخش کاندیدا داشت که هیچ‌کدام از آنها بین سه نفر برتر قرار نگرفتند. بر این اساس گلاره ناظمی در جایگاه پنجم برترین داوران قرار گرفت، فاطمه اعتدادی نیز به عنوان پنحمین بازیکن برتر انتخاب شد، زینب کرمی، عاطفه رضایی و تیم مس رفسنجان هم به ترتیب هشتمین دروازه‌بان، سرمربی و تیم باشگاهی جهان شدند.

در بخش مردان هم علیرضا صمیمی هفتمین دروازه‌بان، حسین طیبی هفتمین بازیکن و مس سونگون به عنوان هشتمین تیم باشگاهی برتر جهان در سال ۲۰۲۰  انتخاب شدند.”گلاره ناظمی و فاطمه اعتدادی پنجمین داور و بازیکن برتر فوتسال جهان شدند”

گلاره ناظمی دیلمی زادهٔ ۱۳۶۱ در دیلمان سیاهکل گیلان داور ایرانی فوتسال بانوان و آقایان است. وی از سال ۲۰۱۴ به عنوان داور بین‌المللی انتخاب شد. گلاره ناظمی داوری را ابتدا با فوتبال و بعد با قضاوت در لیگ برتر فوتسال بانوان آغاز کرد. وی در رقابت های فوتسال جام باشگاه های جهان مردان ۲۰۱۹ در تایلند به عنوان داور اول مسابقه تیم‌های بارسلونا برابر شنزن چین، نماینده تایلند در برابر تیم بوکاجونیورز آرژانتین، شنزن چین در برابر منگوس برزیل و دیدار پایانی مسابقات را قضاوت کرد.”گلاره ناظمی و فاطمه اعتدادی پنجمین داور و بازیکن برتر فوتسال جهان شدند”

وی پیش از ورود به این حرفه، بازیکن فوتبال بوده و در سن ۱۷ سالگی با حمایت خانواده و به پیشنهاد برادرش کوپال ناظمی که از داوران فوتبال است، در کلاس‌های داوری ثبت نام می‌کند.

فاطمه اعتدادی (زادهٔ ۲۴ دی ۱۳۶۷) بازیکن تیم فوتسال زنان مس رفسنجان است. اعتدادی در لیگ برتر فوتسال بانوان عنوان خانم گلی این رقابت‌ها را از آن خود کرد. او ملقب به ماشین گلزنی فوتسال ایران است.”گلاره ناظمی و فاطمه اعتدادی پنجمین داور و بازیکن برتر فوتسال جهان شدند”

وی سال ۱۳۹۵ در مسابقات قهرمانی آسیا به همراه تیم ملی موفق شد جام قهرمانی را از آن خود کند و در این تورنمنت ۹ گل به ثمر برساند. اعتدادی پس از موفقیت در مسابقات آسیایی به همراه تیم ملی راهی گواتمالا شد تا در مسابقات جام جهانی کوچک حضور یابد، اما تیم ایران در این رقابت‌ها تنها با شکست ژاپن عنوان هفتمی جهان را از آن خود کرد.

وی همچنین عنوان خانم گلی لیگ ۱۳۹۰ و لیگ ۱۳۹۶ فوتسال کشور را دارا است. در لیگ ۱۳۹۶ وی برای سومین بار خانم گل لیگ شد.”گلاره ناظمی و فاطمه اعتدادی پنجمین داور و بازیکن برتر فوتسال جهان شدند”

  • منبع خبر : ایسنا