گوگل پلی‌استور هم تاریک می‌شود!
گوگل پلی‌استور هم تاریک می‌شود!
به نظر می‌رسد که گوگل پلی‌استور آخرین اپلیکیشن اندرویدی است که حالت تاریک (dark mode) را دریافت کرده و در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

به گزارش واحد علم و فناوری خبرگزاری صبح اقتصاد بعد از انتشار جدیدترین نسخه از سیستم عامل محبوب موبایلی، اندروید ۱۰ در ماه جاری میلادی، بسیاری از اپلیکیشن‌های توسعه داده شده توسط شرکت‌های تکنولوژی اقدام به ارائه حالت تاریک (dark mode) کردند تا کاربران بتوانند مطابق با امکانات جدید موجود در اندروید ۱۰، تمامی اپلیکیشن‌های موردنظر خود را بر روی این حالت قرار داده و سپس از آنها استفاده کنند.

حالا به نظر می‌رسد که گوگل پلی استور، بزرگترین فروشگاه آنلاین و اینترنتی برای دانلود و نصب اپلیکیشن‌های اندرویدی، جز آخرین اپلیکیشن‌هایی است که حالت تاریک را دریافت کرده و در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

گوگل به عنوان توسعه دهنده پلی استور و اندروید، به تازگی اعلام کرده است که به زودی این فروشگاه آنلاین و محبوب نیز به قابلیت dark mode مجهز خواهد شد.

بر اساس گزارش وب سایت ۹to5google،  طی چند ماه اخیر که شاهد عرضه حالت تاریک (Dark Mode ) برای سرویس و نرم‌افزارهای موبایلی مختلف نظیر یوتیوب، اندروید مسیجز و واتس‌اپ بوده ایم، حالا نوبت به گوگل پلی استور رسیده و این پلت‌فرم محبوب قرار است در آینده‌ای نزدیک امکان مذکور را در اختیار کاربرانش قرار دهد.

همانطور که از نام حالت شبانه و تاریک مشخص است، این تم برای آن دسته از افرادی که با حالت خودکار و معمول شبکه‌های اجتماعی که پس زمینه سفید و روشنی دارد، مشکل دارند و جزو آن دسته از کاربرانی‌اند که بیش‌تر هنگام شب و تاریکی محیط از اینترنت و گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند، بسیار کاربردی خواهد بود و چشمان آن‌ها را کمتر اذیت خواهد کرد.

  • منبع خبر : ایسنا