یونکر: اصراری به ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا نداریم
یونکر: اصراری به ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا نداریم

رئیس کمیسیون اروپا می‎گوید به رای مردم انگلیس برای خروج از این اتحادیه احترام گذاشته و اصراری به حفظ انگلیس در اتحادیه اروپا ندارد. به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از رویترز، «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد: قصدی برای نگه داشتن انگلیس در اتحادیه اروپا نداریم و هر زمان […]

رئیس کمیسیون اروپا می‎گوید به رای مردم انگلیس برای خروج از این اتحادیه احترام گذاشته و اصراری به حفظ انگلیس در اتحادیه اروپا ندارد.

به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از رویترز، «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد: قصدی برای نگه داشتن انگلیس در اتحادیه اروپا نداریم و هر زمان که پارلمان این کشور توافق برگزیت را قبول کند، ما هم آمادگی آغاز مذاکره درباره روابط آتی خود با این کشور را داریم.

وی در این باره گفت: تنها چیزی که می‌خواهیم، شفافیت درباره روابط آتی است و به نتیجه همه‌پرسی برگزیت احترام می‌گذاریم.

گفتنی است پارلمان انگلیس ۱۴ ژانویه درباره توافق برگزیت رای گیری خواهد کرد.

وی همچنین درباره چالش‌های پیش روی اروپا گفت: درخصوص تجارت، به دقت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را دنبال می‌کنیم.

یونکر با اشاره به تعرفه‌های صنعت خودروسازی، ادامه داد: مادامی که ترامپ به وعده‌هایش عمل کند؛ به وی اعتماد می‌کنیم و اگر خلاف این موضوع باشد؛ من نیز تعهدی در قبال اظهارات خود ندارم.

در خصوص انتخابات پیش روی اتحادیه اروپا نیز، وی گفت: شهروندان اروپایی به شدت دچار دوگانگی شده‌اند و باید اطمینان حاصل کنیم که این شکاف عمیق‌تر نمی‌شود./مهر